Wieliczka. Zaginęła 11-letnia Kateryna Avdasova. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach

Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach Kateryny Avdasovej. 11-latka zaginęła w środę 17 sierpnia. Dziewczynka wyszła rano z miejsca zamieszkania w Wieliczce i od tego momentu nie nawiązała kontaktu z rodziną.

W środę wieczorem w mediach społecznościowych Małopolskiej Policji pojawiła się wiadomość o zaginionej 11-latece. Kateryna Avdasova wyszła z miejsca zamieszkania w Wieliczce 17 sierpnia między godziną 9:30 a 12:00. Do tego momentu dziewczynka nie wróciła, ani nie nawiązała jakiegokolwiek kontaktu z rodziną. 

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Małopolska. Policjanci szukają 11-letniej Kateryny Avdasovej. Dziewczynka nie wróciła do domu

"Z posiadanych informacji wynika, że mogła lub może przebywać na terenie Krakowa" - czytamy w komunikacie policji. Zgodnie z udostępnionym przez funkcjonariuszy rysopisem, 11-latka ma 164 cm wzrostu i jest szczupłej budowy ciała. Ma niebieskie oczy i długie włosy w kolorze ciemny blond. 

"Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o zaginionej proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wieliczce pod numerem telefonu: 47-83-41-211, 47-83-41-227 lub z numerem alarmowym 112.

************

Zaginieni - jak reagować po zaginięciu bliskiej osoby?

Jak informuje portal zaginieni.pl, nie trzeba czekać 24 lub 48 godzin, by zgłosić zaginięcie bliskiej osoby. Policja ma bowiem obowiązek przyjąć zgłoszenie niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od stwierdzenia nieobecności danej osoby. W tym celu należy osobiście udać się na najbliższy komisariat policji.

Wcześniej warto zapisać sobie jak najwięcej informacji, które mogą pomóc w poszukiwaniach oraz koniecznie przekazać najbardziej aktualne zdjęcie zaginionej osoby. Warto też wcześniej skontaktować się z osobami znajomymi lub przekazać funkcjonariuszom do nich kontakt. Po złożeniu zawiadomienia należy upewnić się, czy dane zaginionej osoby jeszcze tego samego dnia zostaną wprowadzone do policyjnego systemu komputerowego. Policja powinna też wydać zaświadczenie, w którym potwierdza przyjęcie zgłoszenia.

 

Więcej o: