Pogoda na dziś - czwartek 18 sierpnia. Upał w całej Polsce, nawet 34 st. C. Na zachodzie burze

Pogoda na czwartek 18 sierpnia. Upał będzie doskwierał praktycznie w całej Polsce. W większości regionów temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza. Na zachodzie po południu możliwe będą burze.

Czwartek pod względem pogody zapowiada się bardzo ciepło, a właściwie upalnie niemal w całej Polsce. Tylko gdzieniegdzie temperatura będzie niższa niż 30 stopni Celsjusza.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na dziś - czwartek 18 sierpnia. Temperatura powietrz nawet do 34 stopni Celsjusza

Najmniej kresek na termometrach w czwartek zobaczymy w Kielcach, gdzie zapowiada się temperaturę do 28 stopni Celsjusza. O jeden stopień cieplej będzie na wschodzie - w Lublinie.

W pozostałych regionach temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza. 31 stopni będzie w Katowicach, Łodzi, Rzeszowie i Warszawie. Z kolei 32 stopni Celsjusza mogą spodziewać się mieszkańcy Krakowa i Torunia.

Do 33 stopni temperatura podskoczy w Białymstoku, Bydgoszczy, Opolu, Poznaniu i Wrocławiu. Najcieplej będzie w Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Koszalinie, Olsztynie, Suwałkach, Szczecinie i Zielonej Górze.

Pogoda na dziś - czwartek 18 sierpnia. Temperatura powietrza w PolscePogoda na dziś - czwartek 18 sierpnia. Temperatura powietrza w Polsce Fot.: Gazeta.pl

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda na dziś - czwartek 18 sierpnia. Popada głównie na zachodzie 

"W czwartkowe popołudnie na krańcach zachodnich zaznaczać się zacznie wpływ linii zbieżności związanej z płytkim niżem znad Czech" - donoszą synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jak czytamy, dobrze zorganizowane konwekcje spowodują popołudniowe burze głównie na zachodzie.

Przewiduje się opady deszcz do 15-25 mm. Wiatr rozpędzi się nawet do 85 kilometrów na godzinę. Możliwy grad. Przelotne opady możliwe będą również na wschodzie. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: