Pogoda na dziś - czwartek 18 sierpnia. Upał w całej Polsce, nawet 34 st. C. Na zachodzie burze

Pogoda na czwartek 18 sierpnia. Upał będzie doskwierał praktycznie w całej Polsce. W większości regionów temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza. Na zachodzie po południu możliwe będą burze.

Czwartek pod względem pogody zapowiada się bardzo ciepło, a właściwie upalnie niemal w całej Polsce. Tylko gdzieniegdzie temperatura będzie niższa niż 30 stopni Celsjusza.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na dziś - czwartek 18 sierpnia. Temperatura powietrz nawet do 34 stopni Celsjusza

Najmniej kresek na termometrach w czwartek zobaczymy w Kielcach, gdzie zapowiada się temperaturę do 28 stopni Celsjusza. O jeden stopień cieplej będzie na wschodzie - w Lublinie.

W pozostałych regionach temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza. 31 stopni będzie w Katowicach, Łodzi, Rzeszowie i Warszawie. Z kolei 32 stopni Celsjusza mogą spodziewać się mieszkańcy Krakowa i Torunia.

Upał w WarszawiePogoda na wakacje. Gorący koniec sierpnia, wrzesień równie ciepły

Do 33 stopni temperatura podskoczy w Białymstoku, Bydgoszczy, Opolu, Poznaniu i Wrocławiu. Najcieplej będzie w Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Koszalinie, Olsztynie, Suwałkach, Szczecinie i Zielonej Górze.

Pogoda na dziś - czwartek 18 sierpnia. Temperatura powietrza w PolscePogoda na dziś - czwartek 18 sierpnia. Temperatura powietrza w Polsce Fot.: Gazeta.pl

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda na dziś - czwartek 18 sierpnia. Popada głównie na zachodzie 

"W czwartkowe popołudnie na krańcach zachodnich zaznaczać się zacznie wpływ linii zbieżności związanej z płytkim niżem znad Czech" - donoszą synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jak czytamy, dobrze zorganizowane konwekcje spowodują popołudniowe burze głównie na zachodzie.

Przewiduje się opady deszcz do 15-25 mm. Wiatr rozpędzi się nawet do 85 kilometrów na godzinę. Możliwy grad. Przelotne opady możliwe będą również na wschodzie. 

Pogoda na jesień 2022Pogoda długoterminowa na jesień 2022. Co nas czeka po upalnym lecie?

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: