Pogoda na dziś - środa 17 sierpnia. Upał na zachodzie kraju. Na północy pojawią się burze

Pogoda na dziś - środa 17 sierpnia. Synoptycy zapowiadają temperaturę maksymalną od 26 do 32 stopni. W wielu regionach mogą pojawić się też słabe opady deszczu.

Meteorolodzy IMGW planują wydać ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem oraz ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałem oraz burzami (na Pomorzu oraz w powiatach na południu Polski). Z prognozy wynika, że alerty nie będą dotyczyć jedynie północnych powiatów województwa lubelskiego. 

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Temperatura. Różnica między wschodem i zachodem wyniesie około sześć stopni

Najniższa temperatura zapowiadana jest na środę 17 sierpnia na południowym wschodzie kraju. W Lublinie i Rzeszowie prognozowanych jest maksymalnie 26 stopni. Jeden stopień więcej czeka mieszkańców i turystów wypoczywających w województwie pomorskim. Do 28 stopni pokażą termometry w Białymstoku, Warszawie i Kielcach. W województwach warmińsko-mazurskim, małopolskim, śląskim i opolskim będzie do 29 stopni. Na zachodzie kraju przewidywany jest upał. 30 stopni prognozowanych jest dla Łodzi, Bydgoszczy i Szczecinie. We Wrocławiu będzie do 31 stopni, a w Poznaniu i Zielonej Górze do 32 stopni. 

Pogoda na dziś - środa 17 sierpnia 2022Pogoda na dziś - środa 17 sierpnia 2022 fot. gazeta.pl

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Opady. W Polsce będzie głównie słonecznie. Mogą pojawić się jednak słabe opady deszczu

W większości kraju środa będzie bardzo słoneczna. Wyjątkiem będą województwa podkarpackie, małopolskie, lubelskie, świętokrzyskie i mazowieckie, gdzie zachmurzenie może wzrastać do umiarkowanego, a nawet dużego. W tych regionach należy spodziewać się opadów deszczu. Lokalnie popada także w województwach łódzkim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Na Pomorzu mogą wytworzyć się komórki burzowe. Wiatr słaby, w porywach do zaledwie 26 kilometrów na godzinę. 

Więcej o: