Podkarpackie. Będzie nowe przejście graniczne z Ukrainą. Przyspieszono otwarcie

Kolejne przejście graniczne z Ukrainą w Malhowicach-Niżankowicach niedaleko Przemyśla zostanie otwarte już w przyszłym roku przed wakacjami - wynika z informacji przekazanych przez Michała Dworczyka. Szef kancelarii premiera przypomniał, że przejście to miało zostać otwarte dopiero w 2025 r.

Minister Michał Dworczyk poinformował, że za rok zostanie uruchomione nowe przejście graniczne z Ukrainą. Będzie się znajdowało w miejscowości Niżankowice-Malhowice koło Przemyśla (województwo podkarpackie).

Zobacz wideo Tak wyglądał transport zniszczonych rosyjskich czołgów na wystawę w Warszawie

Nowe przejście graniczne z Ukrainą. Będzie szybciej niż planowano

- Kolejne przejście graniczne między Polską a Ukrainą, którego otwarcie było zaplanowane na 2025 rok, zostanie otwarte w przyszłym roku przed wakacjami - przekazał szef KPRM Michał Dworczyk na konferencji prasowej w Korczowej. Podkreślił, że przyspieszone otwarcie ma związek ze wzmożonym ruchem osobowym, a także towarowym między Polską a Ukrainą. 

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, także obecny na tej konferencji, powiedział, że zwiększenie przepustowości na przejściu granicznym w Korczowej jest korzystne dla transportu osobowego i towarowego. Mówił, że udrożnienie udało się zrealizować w kilka tygodni. Minister Andrzej Adamczyk podkreślił, że nie byłoby to możliwe bez współpracy prezydentów i premierów Polski i Ukrainy.

Katastrofa ekologiczna na OdrzeGIOŚ publikuje sprawozdanie z badań wody z Odry. Próbki z dwóch miejsc

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jeszcze we wtorek 16 sierpnia ministrowie Andrzej Adamczyk i jego ukraiński odpowiednik spotkają się przy granicy i będą dyskutować o dalszym rozwijaniu współpracy między Polską a Ukrainą pod względem projektów infrastrukturalnych.

W konferencji prasowej udział wzięli szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, minister infrastruktury Ukrainy Ołeksandr Kubrakow, jego polski odpowiednik Andrzej Adamczyk oraz wojewoda podkarpacka Ewa Leniart.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zapowiada kroki prawne wobec komentatorki TVP za porównanie dzieci z in vitro do psów z hodowliBędzie pozew dla komentatorki TVP. Porównała dzieci z in vitro do psów

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: