Zakopane w długi weekend pękało w szwach. Rekordowy 15 sierpnia. Turystów było więcej niż w sylwestra

Długi weekend sierpniowy to okres, w którym Zakopane zwykle odwiedzają tłumy turystów, ale w tym roku było ich rekordowo dużo. Do końca lata zainteresowanie wypoczynkiem w Tatrach znacznie zmaleje, ale 15 sierpnia było w Zakopanem więcej ludzi niż w sylwestra.

Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej twierdzi, że liczba turystów w Zakopanem w długi weekend sierpniowy to rekord w tym sezonie. W połowie sierpnia w Tatry przyjechało więcej osób niż w sylwestra.

Zobacz wideo Policja pokazała weekendowe obrazki spod Tatr. Tłumy na ulicach i stokach

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zakopane. Tłum turystów w Tatrach

Szczyt sezonu w Tatrach już za nami. Według eksperta cytowanego przez tvn24.pl za PAP, najwięcej osób odwiedza Tatry w długi weekend sierpniowy.

- Okolice 15 sierpnia to szczyt sezonu pod Tatrami i bezdyskusyjnie gości było nawet więcej niż podczas sylwestrowej nocy. Spodziewaliśmy się najazdu turystów, ponieważ w długi sierpniowy weekend, od wielu już lat, Zakopane pęka w szwach i to jest aksjomat, który nie złamał się nawet podczas pandemii COVID - wyjaśniał Karol Wagner.

Jego zdaniem hotele i przedsiębiorcy byli przygotowani na przyjęcie takiej liczby turystów. Zawiodły natomiast służby - miasto było zakorkowane, a dojazd do największych atrakcji, m.in. Morskiego Oka, utrudniony.

Zakopane. Do końca wakacji ma tam być spokojniej

Po 15 sierpnia zainteresowanie wypoczynkiem w Tatrach słabnie. W czasie długiego weekendu turyści zajmują miejsca nie tylko w Zakopanem, ale i w pobliskich mniejszych miejscowościach - Poroninie, Białym Dunajcu czy Witowie. Ostatnie dwa tygodnie sierpnia są spokojniejsze. Hotelarze już zauważyli mniejsze zainteresowanie noclegami.

- Spodziewamy się, że ze szczytu frekwencji turystycznej dość szybko obłożenie w hotelach i pensjonatach spadnie, a popyt na wypoczynek pod Tatrami gwałtownie się zmniejszy w ostatnich dwóch tygodniach sierpnia - prognozował Wagner.

Wciąż jest sporo grup zorganizowanych, które wybierają się w Tatry także we wrześniu, jednak zainteresowanie wśród osób indywidualnych spada.

Tatry. Wybierasz się w góry? Uważaj na burze! 

Tatry cieszą się ogromną popularnością, jeśli chodzi o letni wypoczynek. Wybierając się w góry, nie zapominajmy o swoim bezpieczeństwie. Zarówno we wtorek, jak i w kolejnych dniach przewidywane są burze, dlatego w czasie wycieczki obserwujmy na bieżąco warunki pogodowe. W przypadku pierwszych oznak burzy należy zejść w bezpieczniejsze rejony. Na wycieczkę lepiej wybrać się wcześnie rano - burze częściej występują po południu. 

W poniedziałek w Tatrach Wysokich zginął turysta z Polski. Mężczyznę i jego kolegę poraził piorun. Więcej na ten temat przeczytasz w poniższym tekście:

*************************************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: