Usterka w Boeingu 737-80. Samolot z polskimi turystami przez kilka godzin krążył nad Polską

Samolot linii Enter Air wyleciał z Gdańska do Hiszpanii w poniedziałek o 16.59. Przez wiele godzin krążył nad Polską. Na pokładzie znajdowali się turyści.

Samolot miał lecieć z Gdańska na hiszpańską wyspę Fuerteventura. Lot obsługiwały linie lotnicze Enter Air. Według danych z aplikacji Flightradar24 turyści mieli wylecieć z Gdańska o 16.00, jednak samolot ruszył z niemal godzinnym opóźnieniem. Zgodnie z planem rejs miał się zakończyć o 20.25 w Hiszpanii. Zamiast tego maszyna kilka godzin krążyła nad Polską.

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Samolot miał lecieć do Hiszpanii. Z powodu usterki utknął nad Polską

Dlaczego samolot krążył nad Polską? Rzeczniczka prasowa Portu Lotniczego w Gdańsku poinformowała portal o2.pl, że załoga zgłosiła usterkę techniczną.

- Załoga po starcie samolotu zgłosiła usterkę techniczną. W międzyczasie nad Trójmiastem przeszła burza. Ekipa zgłosiła, że będzie lądować, ale bezpiecznie może zrobić to dopiero po jakimś czasie - mówiła Agnieszka Michajłow.

Początkowo samolot miał lądować w Poznaniu, jednak ostatecznie podjęto decyzję o locie do Warszawy. Sytuacją turystów, którzy mieli lecieć na wakacje na wyspy Kanaryjskie, zajęły się linie lotnicze Enter Air.

Usterka Boeinga. Dlaczego samolot nie mógł lądować w Gdańsku?

Na Twitterze pojawiły się spekulacje, dotyczące tego, dlaczego samolot nie mógł lądować w Gdańsku. Prawdopodobnie pilot musiał latać nad polskim morzem, żeby spalić paliwo. Nie mógł lądować z pełnym bakiem.

Ostatecznie pasażerowie wysiedli z samolotu na lotnisku Chopina w Warszawie.

Tak wyglądała trasa, którą pokonał samolot.

Linie Enter Air w mediach społecznościowych opublikowały oficjalny komunikat na temat usterki.

"Pasażerowie polecą z Warszawy innym samolotem, najszybciej jak będzie to możliwe, uwzględniając konieczność skompletowania załogi oraz ograniczenia w funkcjonowaniu obu lotnisk w godzinach nocnych. Turyści zarówno w Warszawie jak i na Fuerteventurze zostaną przetransportowani do hoteli" - czytamy.

**************************************************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: