Pogoda. IMGW ostrzega przed burzami w 13 województwach. Są też pomarańczowe alerty przed upałem

Pogoda we wtorek przyniesie nam kolejne zagrożenia pogodowe. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla 13 województw. Dodatkowe zagrożenie stanowić będzie upał, przed którym obowiązują pomarańczowe alerty.

W poniedziałek 15 sierpnia nad wieloma regionami Polski przeszły liczne burze. Silne zjawiska można było obserwować m.in. w Wielkopolsce, na Opolszczyźnie czy w województwie pomorskim. Zagrożenie stwarzał głównie porywisty wiatr i silne opady deszczu. W Małopolsce spadł też grad. We wtorek również będzie niebezpiecznie. IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami dla trzynastu województw. 

Pogoda. IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami w pasie od Pomorza po Podkarpacie. Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydano dla województw:

  • pomorskiego,
  • wschodnich krańców zachodniopomorskiego,
  • kujawsko-pomorskiego,
  • łódzkiego,
  • śląskiego,
  • świętokrzyskiego,
  • małopolskiego,
  • podkarpackiego,
  • a także dla większości powiatów wielkopolskiego i opolskiego oraz zachodnich terenów mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i południa Lubelszczyzny.

Synoptycy prognozują burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 do 35 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 70 kilometrów na godzinę. Miejscami może padać grad. Ostrzeżenie obowiązuje od 12:00 do północy.

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda. Pomarańczowe alerty przed upałem. Gdzie będzie gorąco?

W większości kraju, za wyjątkiem województwa lubelskiego i części podkarpackiego, a także obszarów nad samym morzem i w górach, nadal obowiązuje wydane wczoraj ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem.

Synoptycy prognozują, że temperatura osiągnie w dzień dziś i jutro od 29 do 32 stopni Celsjusza, a w czwartek i piątek do 33 stopni. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 18 do 22 stopni Celsjusza, a tylko dzisiaj w nocy od 16 do 19 stopni. Ostrzeżenie obowiązuje do 20:00 w piątek.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: