Łódzkie. Koń uciekł z zagrody i wbiegł wprost pod koła motocykla. 30-latek nie żyje, 20-latka ciężko ranna

W miejscowości Budy Stryjewskie (woj. łódzkie) doszło do tragicznego wypadku. Koń, który uciekł z zagrody, wbiegł wprost przed nadjeżdżający motocykl. Prowadzący go mężczyzna zginął na miejscu. Pasażerka jest ciężko ranna.

Do wypadku doszło 13 sierpnia po godzinie 17.00 na drodze gminnej w miejscowości Budy Stryjewskie w gminie Łask w województwie łódzkim. Z zagrody uciekł tam koń, który wbiegł prosto pod koła motocyklu. Pojazdem poruszały się dwie osoby. 30-letni kierowca zmarł na miejscu, jadąca z nim 20-latka trafiła do szpitala poważnie ranna - podaje łódzka policja. Koń nie przeżył.

Zobacz wideo Spieszył się do sądu na rozprawę, więc postanowił nie zatrzymywać się do kontroli policyjnej

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Łódzkie. Tragiczny wypadek. Motocyklista zderzył się z koniem

"Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 30-letni mieszkaniec powiatu łaskiego kierujący motocyklem honda CBR1000 uderzył w konia, który uciekł z zagrody i nagle wbiegł na jezdnię wprost pod motocykl. Na skutek wypadku motocyklista zginął na miejscu. Jego pasażerka 20-letnia łodzianka w stanie ciężkim została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Łodzi" - informują policjanci. 

Tragiczny wypadek w EmilianowieTragiczny wypadek na DK 10 - zginęła cała rodzina. "Byli niewinni"

Na miejscu przeprowadzono oględziny i przesłuchano świadków.

"Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają policjanci z łaskiej komendy powiatowej: - czytamy w komunikacie.

Tragiczny wypadek w województwie łódzkim. Policjanci apelują o ostrożność

W związku z tragicznym wypadkiem mundurowi apelują o szczególną ostrożność na drogach.

"Jak widać, życie pisze najdziwniejsze scenariusze, dlatego kierujący powinni zachować daleko idącą ostrożność. Nawet na prostej drodze i przy dobrej pogodzie może wydarzyć się coś niespodziewanego. Dlatego apelujemy, aby dostosować prędkość nie tylko do przepisów, lecz także warunków drogowych i własnych umiejętności. Mniejsza prędkość zawsze daje więcej czasu na reakcję na nieprzewidziane sytuacje na drodze" - przypominają policjanci.

Małopolska: 13 osób rannych na A4Małopolska. Wypadek na autostradzie A4. Bus i osobówka wjechały do rowu

************************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: