Rok szkolny 2022/23. Kalendarz szkolny. Kiedy matura i egzamin ósmoklasisty 2023?

Rok szkolny 2022/23 zbliża się wielkimi krokami. Niedługo uczniowie wrócą na szkolne korytarze. Część z nich będzie się musiała w 2023 zmierzyć z maturą i egzaminem ósmoklasisty. Kiedy wypadają te wydarzenia?

Wrzesień zbliża się wielkimi krokami, a dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli oznacza to powrót do szkolnej codzienności. Planując nowy rok szklony, warto sprawdzić, jak wygląda kalendarz na ten czas. Kiedy uczniowie będą mieli wolne, a kiedy będą pisać egzaminy w roku szkolnym 2022/23?

Zobacz wideo Bez lockdownu, bez systemów hybrydowych, bez obowiązkowych szczepień. Duda o początku roku szkolnego

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Rok szkolny 2022/2023. Egzaminy - kiedy matura?

Ci uczniowie, którzy w nadchodzącym roku szkolnym kończą edukację w szkołach ponadpodstawowych, z pewnością myślą już o maturach. Kiedy przystąpią do egzaminów dojrzałości? Jak w tym roku układa się kalendarz roku szkolnego? Daty egzaminów nie zostały jeszcze potwierdzone, jednak wiadomo, że majówka 2023 przypada w poniedziałek, wtorek i środę. W takiej sytuacji zwykle Ministerstwo Edukacji nie rozpoczyna matur od razu po przerwie, można się więc spodziewać, że egzaminy dojrzałości zaczną się dopiero w poniedziałek 8 maja.

Nowa matura - od kiedy? Sporo zmian pojawi się na arkuszach Matura 2022. Jak obliczyć punkty na studia? Co to jest "system wagowy"?

Rok szkolny 2022/2023. Kiedy egzamin ósmoklasisty?

Ważne egzaminy czekają też uczniów, którzy we wrześniu zaczną naukę w ósmej klasie szkół podstawowych. Chociaż egzaminu ósmoklasisty nie da się oblać, to od jego wyników zależy, w jakiej szkole ponadpodstawowej będziemy mogli się dalej uczyć.

Egzamin ósmoklasisty (zdjęcie ilustracyjne) Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022. Jak poradzili sobie ósmoklasiści?

Od kilku lat egzamin ósmoklasisty odbywa się pod koniec maja. W tym roku prawdopodobnie uczniowie przystąpią do niego w dniach 24, 25 i 26 maja, jednak ta informacja także nie została jeszcze potwierdzona. Najpierw dzieci napiszą egzamin z języka polskiego, następnie z matematyki i z języka obcego.

***********************************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: