Skażenie Odry. Policja wyznaczyła nagrodę. Prok. Wrzosek: To z pewnością ze środków prywatnych, tak?

Komendant Główny Policji wyznaczył nagrodę w w wysokości miliona złotych za pomoc wykryciu osoby odpowiedzialnej za skażenie Odry. Do tej informacji odniosła się prokuratorka Ewa Wrzosek. "A czy Jarosław Szymczyk nie mógłby po prostu zrobić tego, co leży w jego obowiązkach i za co państwo mu płaci, czyli wykryć sprawcę?" - zapytała.
Zobacz wideo Katastrofa nad Odrą. "Nie znajdzie tu pan żywego organizmu. A jeśli będzie, to będzie walczył o życie"

W sobotę premier Mateusz Morawiecki i wiceszef MSWiA Maciej Wąsik poinformowali, że komendant główny policji wyznaczył nagrodę w wysokości miliona złotych za pomoc w wykryciu sprawców katastrofy ekologicznej na Odrze. - Chcemy znaleźć winnych i ukarać sprawców tego ekologicznego przestępstwa, z którym najprawdopodobniej mamy do czynienia. Według wszelkiego prawdopodobieństwa doszło do zrzutu jakichś substancji - podkreślał szef rządu.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego ws. skażonej OdryPremier: "Ws. Odry doszło do opieszałości służb". Milion złotych nagrody

Wrzosek krytykuje policję, Gowin domaga się kontroli NIK

Komunikat w tej sprawie policja zamieściła na Twitterze. Do tej informacji odniosła się prokuratorka Ewa Wrzosek. "A czy Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk nie mógłby po prostu zrobić tego, co leży w jego obowiązkach i za co państwo mu płaci, czyli wykryć sprawcę?" - napisała. "Bo nagroda 1 000 000 zł - to z pewnością ze środków prywatnych, tak?" - zapytała prokuratorka.

Do sprawy skażenia Odry odniósł się również Jarosław Gowin. "W sprawie katastrofy ekologicznej na Odrze i wobec ogromnej skali zaniedbań instytucji państwowych Porozumienie domaga się kontroli Najwyżej Izby Kontroli w trybie doraźnym i natychmiastowej dymisji trzech wojewodów" - stwierdził. Jak dodał, "uzasadniony jest też wniosek o wotum nieufności wobec minister [klimatu i środowiska Anny - red.] Moskwy".

Samorządowy sztab kryzysowy ws. zanieczyszczonej OdryObrady samorządowców z Tuskiem: Wzywamy do wprowadzenia stanu nadzwyczajnego

Więcej o: