Pogoda na dziś - niedziela 14 sierpnia. Upał na północy i zachodzie. Burze niemal w całym kraju

Pogoda na dziś - niedzielę 14 sierpnia - przyniesie nam sporo dynamiki. Maksymalna temperatura będzie zróżnicowana i wyniesie od 23 do 33 stopni Celsjusza. Ponadto niemal w całej Polsce może zagrzmieć.

Pogoda w niedzielę będzie dynamiczna. Na zachodzie i północy temperatura podskoczy nawet do 33 stopni Celsjusza. Zagrzmi niemal w całym kraju. Spokojniej tylko w regionach zachodnio-północnych. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na dziś - niedziela 14 sierpnia. Temperatura od 23 do 33 stopni Celsjusza 

W niedzielę maksymalna temperatura powietrza będzie mocno zróżnicowana. W niektórych regionach będzie zaledwie 23 stopnie Celsjusza, podczas gdy w innych temperatura wyniesie nawet o 10 stopni więcej. Najmniej kresek na termometrach (23 stopnie) będzie w Katowicach, Kielcach i Krakowie, 24 stopni mogą spodziewać się mieszkańcy Łodzi i Warszawy, a 25 stopni Lublina, Opola i Rzeszowa. 26 stopni będzie we Wrocławiu.

Do 30 stopni słupki rtęci podskoczą na termometrach w Białymstoku i Toruniu, a do 31 stopni w Bydgoszczy, Poznaniu i Zielonej Górze. 33 stopnie Celsjusza będzie w Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Koszalinie, Olsztynie, Suwałkach i Szczecinie.

Pogoda na dziś - niedziela 14 sierpnia. Temperatura powietrza w PolscePogoda na dziś - niedziela 14 sierpnia. Temperatura powietrza w Polsce Fot.: Gazeta.pl

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda na jesień 2022Pogoda długoterminowa na jesień 2022. Co nas czeka po upalnym lecie?

Niewykluczone, że IMGW wyda ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałem dla województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego (tylko zachodnie powiaty). 

Pogoda na dziś - niedziela 14 sierpnia. Burze niemal w całej Polsce 

W niedzielę burze będą możliwe na przeważającym obszarze kraju. Nie przewiduje się ich jedynie w województwie zachodniopomorskim, północnych powiatach woj. lubuskiego i zachodnich powiatach woj. pomorskiego. Na północy i zachodzie będą nieco słabsze warunki do rozwoju burz, ale i tam miejscami one wystąpią. Największe prawdopodobieństwo burz wystąpi w centrum i na południu. 

Przewidywane opady deszczu wyniosą ok. 30 mm w pasie od Lubelszczyzny po Dolny Śląsk, a na Opolszczyźnie nawet do 40 mm. Wiatr powieje z prędkością do 60 kilometrów na godzinę. 

Pogoda na długi weekend. Trzy dni z burzami, najwięcej słońca na północy krajuPogoda na długi weekend. Trzy dni z burzami, pogodnie w jednym regionie

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: