Pogoda na dziś - niedziela 14 sierpnia. Upał na północy i zachodzie. Burze niemal w całym kraju

Pogoda na dziś - niedzielę 14 sierpnia - przyniesie nam sporo dynamiki. Maksymalna temperatura będzie zróżnicowana i wyniesie od 23 do 33 stopni Celsjusza. Ponadto niemal w całej Polsce może zagrzmieć.

Pogoda w niedzielę będzie dynamiczna. Na zachodzie i północy temperatura podskoczy nawet do 33 stopni Celsjusza. Zagrzmi niemal w całym kraju. Spokojniej tylko w regionach zachodnio-północnych. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na dziś - niedziela 14 sierpnia. Temperatura od 23 do 33 stopni Celsjusza 

W niedzielę maksymalna temperatura powietrza będzie mocno zróżnicowana. W niektórych regionach będzie zaledwie 23 stopnie Celsjusza, podczas gdy w innych temperatura wyniesie nawet o 10 stopni więcej. Najmniej kresek na termometrach (23 stopnie) będzie w Katowicach, Kielcach i Krakowie, 24 stopni mogą spodziewać się mieszkańcy Łodzi i Warszawy, a 25 stopni Lublina, Opola i Rzeszowa. 26 stopni będzie we Wrocławiu.

Do 30 stopni słupki rtęci podskoczą na termometrach w Białymstoku i Toruniu, a do 31 stopni w Bydgoszczy, Poznaniu i Zielonej Górze. 33 stopnie Celsjusza będzie w Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Koszalinie, Olsztynie, Suwałkach i Szczecinie.

Pogoda na dziś - niedziela 14 sierpnia. Temperatura powietrza w PolscePogoda na dziś - niedziela 14 sierpnia. Temperatura powietrza w Polsce Fot.: Gazeta.pl

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Niewykluczone, że IMGW wyda ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałem dla województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego (tylko zachodnie powiaty). 

Pogoda na dziś - niedziela 14 sierpnia. Burze niemal w całej Polsce 

W niedzielę burze będą możliwe na przeważającym obszarze kraju. Nie przewiduje się ich jedynie w województwie zachodniopomorskim, północnych powiatach woj. lubuskiego i zachodnich powiatach woj. pomorskiego. Na północy i zachodzie będą nieco słabsze warunki do rozwoju burz, ale i tam miejscami one wystąpią. Największe prawdopodobieństwo burz wystąpi w centrum i na południu. 

Przewidywane opady deszczu wyniosą ok. 30 mm w pasie od Lubelszczyzny po Dolny Śląsk, a na Opolszczyźnie nawet do 40 mm. Wiatr powieje z prędkością do 60 kilometrów na godzinę. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: