Pogoda na dziś - poniedziałek 15 sierpnia. Burze z deszczem i gradem niemal w całej Polsce

Pogoda w poniedziałek przyniesie nam wysoką temperaturę powietrza w całej Polsce. Jednocześnie w całym kraju prawdopodobnie wystąpią też burze. Gdzieniegdzie towarzyszyć im będzie grad. Gdzie zagrzmi w poniedziałek?

Poniedziałek 15 sierpnia zapowiada się bardzo dynamicznie pod względem pogody. W niemal całej Polsce temperatura będzie bliska lub równa i wyższa niż 30 stopni Celsjusza. Ale nie zabraknie też burz.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na dziś - poniedziałek 15 sierpnia. Wraca upał do 31 stopni 

Maksymalna temperatura powietrza w poniedziałek będzie wahać się od 27 do 31 stopni Celsjusza. 27 stopni mogą spodziewać się mieszkańcy Kielc, Krakowa, Lublina i Wrocławia. 28 stopni Celsjusza temperatura wyniesie w Katowicach i Rzeszowie, a 29 stopni w Gdańsku, Koszalinie, Olsztynie, Opolu, Suwałkach i Szczecinie.

30 stopni Celsjusza będzie w Gorzowie Wielkopolskim, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Zielonej Górze. Najcieplej, bo 31 stopni temperatura wyniesie w Białymstoku, Bydgoszczy i Toruniu.

Pogoda na dziś - poniedziałek 15 sierpnia. Temperatura powietrza w PolscePogoda na dziś - poniedziałek 15 sierpnia. Temperatura powietrza w Polsce Fot.: Gazeta.pl

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda na jesień 2022Pogoda długoterminowa na jesień 2022. Co nas czeka po upalnym lecie?

IMGW może wydać ostrzeżenia meteorologiczne przed upałem. W prognozie zagrożeń instytut zawarto możliwość wydania alertów pierwszego i drugiego stopnia przed upałem dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. 

Pogoda na dziś - poniedziałek 15 sierpnia. Burze możliwe w całej Polsce 

Pogoda na poniedziałek zapowiada się bardzo dynamicznie. Burze i burze z gradem będą możliwe praktycznie w całej Polsce. IMGW przewiduje alerty przed burzami dla województw: zachodniopomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Z kolei ostrzeżenia przed burzami z gradem mogą zostać wydane dla województw: dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego i mazowieckiego. 

W czasie burz wiatr powieje z prędkością do 60-70 kilometrów na godzinę. 

Susza w Polsce - zdjecie ilustracyjneUpały wracają do Polski. "Prognozy są bardzo złe". IMGW wydało alerty

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: