Gdzie jest burza? Ostrzeżenia IMGW dla siedmiu województw, możliwy grad [MAPA, RADAR BURZ]

Gdzie jest burza? W sobotę silnych opadów i wyładowań, a nawet gradu możemy spodziewać się przede wszystkim na południu i w centrum. IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla siedmiu województw.

Pogoda w sobotę już od godzin porannych przyniosła burze z opadami deszczu. "Nad południową połowę kraju ze wschodu nadal napływać będzie bardzo wilgotna i niestabilna masa powietrza. Już od godzin porannych rozwijać się będzie głęboka konwekcja, zarówno opadowa jak i burzowa. Słabe warunki kinematyczne sprzyjać będą głównie izolowanemu jej charakterowi" - zapowiadali w sobotę rano synoptycy IMGW na Twitterze. 

Pogoda. IMGW ostrzega przed silnym deszczem z burzami 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami. Alerty obowiązują w województwach:

  • lubelskim, 
  • mazowieckim (powiaty: garwoliński, kozienicki, grójecki, białobrzeski, przysuski, radomski, Radom, szydłowiecki, zwoleński, lipski),
  • łódzkim (powiaty: rawski, tomaszowski, opoczyński, piotrkowski, Piotrków Trybunalski, radomszczański),
  • świętokrzyskim
  • podkarpackim, 
  • małopolskim, 
  • śląskim. 

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

W wymienionych regionach prognozuje się opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Przewidywana wysokość opadów ma wynieść od 30 do 45 mm. Możliwy również grad. Burzom towarzyszyć będzie też wiatr w porywach do 65 kilometrów na godzinę. 

Pogoda. Gdzie jest burza? Grzmi m.in. na Mazowszu 

W sobotę już od godziny 8.30 słychać było grzmoty w Warszawie, intensywnie padał też deszcz. Z mapki pogodowej w serwisie Windy.com wynika, że burze przechodzą również przez wschodnie i południowe powiaty Mazowsza. Pada w Wielkopolsce (na zachód od Poznania), a także lokalnie na południu. W kolejnych godzinach burze prawdopodobnie obejmą kolejne obszary i będą przemieszczać się w kierunku zachodnim. 

Zobacz wideo Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: