Gwałt i morderstwo w parku Praskim. Wiadomo już, kim jest i jak zginęła napadnięta kobieta

W zeszłą niedzielę nad ranem w parku Praskim znaleziono zwłoki kobiety. Prokuratura przedstawiła więcej szczegółów na tego zdarzenia. Śledczy ustalili też, kim jest zamordowana i jak zginęła.

W niedzielę 7 sierpnia nad ranem jeden z pracowników firmy sprzątającej znalazł w parku Praskim w Warszawie zwłoki kobiety. Ciało zostało ukryte w zaroślach. Nieoficjalnie informowano, że ofiara miała zostać zgwałcona i zamordowana.

Zobacz wideo Piekło kobiet. Przemoc seksualna to w Polsce codzienność

Warszawo. Ciało kobiety w parku Praskim. Śledczy ustalili, kim była ofiara i jak zginęła

Już pierwsze informacje podawały, że zwłoki były nagie, co mogło świadczyć o tym, że kobieta przed śmiercią została zgwałcona. Jak ustalili dziennikarze Radia ZET, są już wstępne wyniki zwłok ofiary.

Prokuratura Rejonowa Praga-Północ przekazała, że w parku Praskim odkryte zostało ciało 47-letniej kobiety, której zgon nastąpił w wyniku uduszenia. Ofiara była obywatelką Mołdawii. Od kilku lat mieszkała w Warszawie. Sekcja nie potwierdziła, ale też nie wykluczyła jednoznacznie, by kobieta została zgwałcona przed śmiercią.

Policja - zdjęcie ilustracyjne Gwałt i zabójstwo w Parku Praskim. Policja próbuje ustalić dane 50-latki

Śledczy prowadzą dochodzenie w sprawie zabójstwa i zgwałcenia kobiety. Nikomu nie przedstawiono zarzutów. Sprawca lub sprawcy morderstwa nadal pozostają na wolności. 

"Z relacji świadków wynika, że mundurowi dokładnie przeszukali cały park Praski, sprawdzali nawet kosze na śmieci, byle tylko odnaleźć ślady, które będą mogły doprowadzić ich do sprawcy lub sprawców zbrodni" - pisali dziennikarze "Super Expressu".

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Ogar polski (zdjęcie ilustracyjne) Beskidy. Rodzina wracała z wycieczki. Nagle ktoś zastrzelił ich psa

***********

Potrzebujesz pomocy?

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD).

Pamiętaj, jeżeli Ty lub bliska Ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112. Więcej informacji >>>

Więcej o: