Beskidy. Rodzina wracała z wycieczki. Nagle ktoś zastrzelił ich psa. Policja szuka sprawcy

Policja z Myślenic (woj. małopolskie) szuka osoby, która śmiertelnie postrzeliła psa w okolicy szlaku turystycznego Szczebel w Beskidzie Wyspowym.

Do zdarzenia doszło 2 sierpnia w rejonie szlaku turystycznego na Szczebel w Beskidzie Wyspowym w woj. małopolskim. Właściciel 10-letniego ogara polskiego, wraz z dwiema córkami, 15- i 11-latką, wracali ze wzgórza. Starsza córka szła nieco szybciej, a ojciec z młodszą zatrzymali się, żeby pobawić się z psem. W pewnym momencie ogar pobiegł za niewielki pagórek i wtedy rozległy się strzały.

Dziki w mieście - zdjęcie ilustracyjneKraków. Stadko dzików spacerowało przy pętli tramwajowej

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Ojciec kazał dziecku uciekać, a sam pobiegł do psa. Zwierzę już nie żyło - pisze krakowska "Gazeta Wyborcza", która jako pierwsza poinformowała o sprawie.

Zobacz wideo W wakacje Polacy nagminnie pozbywają się zwierząt

Małopolska. Śmiertelne postrzelenie psa. Trzy kule w ciele zwierzęcia

Koło Łowieckie Luboń przekazało w rozmowie z dziennikiem, że żaden myśliwy z koła w tym dniu i w tym miejscu nie polował. Dodano, że wszystkie polowania są odnotowywane w internecie. Myśliwi zapewnili również, że współpracują z policją, która bada okoliczności zdarzenia.

Sosnowiec. Wrzucił psa do wody, przyglądali się temu kumple. Do akcji wkroczył operator monitoringuWrzucił psa do wody, inni się przyglądali. "Brakuje mi słów!"

Wstępne wyniki sekcji zwłok wykazały trzy kule w ciele zwierzęcia - poinformowało Radio Kraków za Polską Agencją Prasową. - Trwa postępowanie. Ustalamy, czy to myśliwy przez pomyłkę oddał strzały, czy też osoba nielegalnie posiadająca broń - przekazał mł. asp. Sebastian Kruk z policji w Myślenicach.

Za zabicie zwierzęcia grozi do trzech lat więzienia, a w przypadku działania ze szczególnym okrucieństwem - do pięciu lat.

Źródła PAP podają, że w ostatnim czasie policja w Myślenicach otrzymywała zgłoszenia od turystów, że w pobliskich lasach ktoś strzela.

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: