Perseidy 2022. Zenek Martyniuk "ekspertem" w TVP. "Wystarczy patrzeć w niebo, tańczyć i śpiewać"

Zenek Martyniuk pojawił się w materiale zapowiadającym transmisję nocy "spadających gwiazd" w Telewizji Polskiej. Lider zespołu Akcent zachęcał do udziału w wydarzeniu wraz z naukowcami. Perseidy w tym roku będziemy mogli zaobserwować w nocy z 12 na 13 sierpnia.

Materiał "Wiadomości" dotyczący "nocy spadających gwiazd" wyemitowano w środę 10 sierpnia. Zapowiedziano, że w najbliższy piątek na antenie Telewizji Polskiej, każdy będzie mógł uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Do udziału zachęcali dr Kamil Deresz, Robert Szaj oraz... Zenek Martyniuk.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Według jakich zasad pracują dziennikarze TVP? Wybierz serwis

Telewizja Polska zachęca do udziału w "nocy spadających gwiazd"

Na temat zbliżającego się wydarzenia wypowiedział się dyrektor TVP Nauka Robert Szaj. - Stacja inauguruje swoją aktywność jeśli chodzi o transmisje na żywo. O godz. 20 rozpoczynamy transmisję nocy Perseidów, spotkania z naukowcami, a następnie wpatrzeni w niebo będziemy obserwować spadające gwiazdy - zapowiedział.

Wypowiedział się również dr Kamil Deresz z Planetarium Centrum Nauki Kopernik. - To są meteory pochodzące z komety, które najbliższej nocy będą wpadać w ziemską atmosferę i zobaczymy nawet kilkadziesiąt w ciągu godziny - dodał.

'Wiadomości' TVP1 - Danuta HoleckaPolitycy w TVP. Zjednoczona Prawica - 200 godz. PO? "Wystarczy" 27

Zenon Martyniuk śpiewa na antenie TVP. "Spadająca gwiazda spełnia sny i wszystko jest możliwe"

Podczas zapowiedzi lektor skomentował, że roje meteorów "to pozanaukowa magia", po czym na antenie puszczono piosenkę "Gwiazda" zespołu Akcent, którą śpiewał Zenon Martyniuk. Widzowie mogli usłyszeć jej fragment, którzy brzmiał "spadająca gwiazda spełnia sny, w których główną rolę grasz ty".

Wtedy na antenie pojawił się wokalista, który został zapytany o to, jakie ma rady dla widzów. - Koniecznie trzeba wtedy patrzeć w niebo, bo wtedy spadająca gwiazda spełnia sny i wszystko jest możliwe. Wszystkie marzenia mogą się spełnić. Wystarczy patrzeć w niebo, tańczyć i śpiewać - powiedział widzom Zenon Martyniuk.

Janda o Martyniuku: Janda o Martyniuku: "Nie wiem, kto to jest". Aktorka od lat nie ogląda TVP

Więcej o: