Pogoda - w długi weekend będzie padał deszcz? Dużo słońca tylko nad morzem. Ma być bardzo ciepło

Pogoda w długi, sierpniowy weekend będzie zmienna. W przeważającej części kraju możemy spodziewać się opadów deszczu. Słonecznie będzie jedynie na Pomorzu. W górach intensywne opady deszczu.

We wcześniejszych prognozach zapowiadano bardzo wysokie temperatury w całym kraju. Ciepłe powietrze nadciąga nad Polskę z zachodu, jednak maksymalnie możemy się spodziewać 28 stopni oraz obfitych opadów deszczu.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda na jesień 2022Pogoda długoterminowa na jesień 2022. Co nas czeka po upalnym lecie?

Pogoda na długi weekend. Deszczowo w przeważającej części kraju

W wielu rejonach kraju w najbliższych dniach pojawią się liczne opady. W sobotę i w niedzielę (13 i 14 sierpnia) w Małopolsce możemy się spodziewać intensywnego deszczu (do ponad 24 mm). Podobnie będzie na Mazowszu. Na zachodzie Polski opady wystąpią w sobotę - około 17 mm we Wrocławiu. Wschód kraju będzie natomiast deszczowy przez cały nadchodzący weekend.

Poprawa pogody może nastąpić jedynie w poniedziałek 15 sierpnia - który jest dniem wolnym od pracy. Wtedy maksymalna temperatura na zachodzie może wynieść do 30 stopni. Na południu termometry wskażą około 28 stopni - przekazują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Słonecznie będzie nad morzem. W górach obfite opady deszczu

Osoby, które zaplanowały wakacyjny odpoczynek nad morzem, powinny być zadowolone. Nieco więcej powodów do niezadowolenia będą mieli wczasowicze w górach.

Słonecznie i ciepło przez cały nadchodzący weekend będzie jedynie na Pomorzu. Temperatura wzrośnie tam do 27 stopni. Nie wystąpią też opady. Z kolei po przeciwnej stronie kraju, w Tatrach, codziennie będzie padać. Możliwe są też popołudniowe burze - ostrzegają synoptycy z IMGW.

IMGW o tornadzie sprzed 90 lat"Szlak tornad" w Polsce? 90 lat temu wiało z prędkością 417 km/h

Więcej o: