Pożar w elektrowni Jaworzno II. Zapalil się taśmociąg

W elektrowni Jaworzno II w środę po południu doszło do pożaru taśmociągu. W akcję gaśniczą zaangażowanych było siedem zastępów straży pożarnej. Jak przed godz. 18 przekazał portalowi Gazeta.pl st. kpt. Marcin Ziemiański z Komendy Miejskiej PSP w Jaworznie, sytuacja została opanowana.

- Zapalił się gumowy taśmociąg, obecnie nie ma już ani ognia, ani dymu. Sytuacja jest opanowana. Nasze działania polegają teraz na sprawdzeniu miejsca zdarzenia - poinformował przed godz. 18 st. kpt. Marcin Ziemiański z Komendy Miejskiej PSP w Jaworznie.

Na miejscu w akcji gaśniczej brało udział siedem zastępów straży pożarnej. Nikomu nic się nie stało.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

Zobacz wideo Węgry są uzależnione energetycznie od Rosji. Jakie mogą być tego skutki?

Elektrownia Jaworzno II

Jak podaje na swojej stronie internetowej spółka Tauron, powierzchnia Elektrowni Jaworzno II wynosi ok. 90 ha i jest w 35 proc. zabudowana.

"W skład zabudowy wchodzi główny kompleks technologiczny – kotłownia, maszynownia, budynki oddziału nawęglania, gospodarki wodnej, zaplecze magazynowe, warsztaty remontowe, chłodnie kominowe oraz budynki administracyjne" - czytamy.

"Elektrownia II - pełniąca rolę elektrociepłowni miejskiej - składa się z dwóch części. "Stara", niezmodernizowana część wyposażona jest w jeden kocioł pyłowy PK-10p produkujący energię cieplną w układzie blokowym (...) W "nowej" części (...) produkuje się energię elektryczną i cieplną w układzie blokowym - dwa kotły fluidyzacyjne pracują z dwoma turbinami ciepłowniczo-kondensacyjnymi. Spalanie węgla odbywa się w sposób ekologiczny" - wskazuje Tauron.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: