Gruszewnia pod Częstochową. Znaleziono ciała matki i córki - prokuratura mówi o zabójstwie

W jednym z domów w Gruszewni pod Częstochową znaleziono ciała dwóch kobiet - matki i córki. Na miejscu zdarzenia trwają prace pod nadzorem prokuratora. Wstępne ustalenia wskazują jednak, że doszło do podwójnego zabójstwa.

We wsi Gruszewnia (województwo śląskie, powiat kłobucki) odkryto ciała dwóch kobiet - podała śląska policja w środę 10 sierpnia. Przyczyny i czas ich śmierci ustalają funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Gruszewnia pod Częstochową. Znaleziono ciała dwóch kobiet. Możliwe, że doszło do zabójstwa

We wtorek przed godziną 18 dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące ciała 48-letniej kobiety, które znajdowało się w jednym z jednorodzinnych domów w Gruszewni. Poinformowała o tym rodzina zmarłej. Na miejscu policjanci ujawnili jednak także ciało drugiej kobiety, 70-letniej matki zamordowanej.

"Na miejscu od wczoraj pracują policyjni śledczy wraz z technikiem kryminalistyki. Pracę kryminalnych nadzoruje przybyły na miejsce prokurator z Prokuratury Rejonowej w Częstochowie. Śledczy ustalają przyczyny i okoliczności śmierci kobiet" - podaje policja, dodając, że wstępne ustalenia wskazują, że do śmierci mogły przyczynić się osoby trzecie. 

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Śląsk. Znaleziono ciała matki i córki. Kobiety zostały zamordowane?

Ciała kobiet zostaną poddane sekcji zwłok, która pomoże ustalić przyczynę śmierci. "Wyborcza" potwierdza jednak, powołując się na informacje uzyskane od częstochowskiej prokuratury, że doszło do podwójnego zabójstwa. Śledczy nie chcą jednak na razie podawać szczegółów sprawy. Dziennik informuje także, że osoba z rodziny zmarłych nie miała z nimi kontaktu od soboty 6 sierpnia. W związku z tym postanowiła je odwiedzić.

Osoby posiadające informacje w sprawie, są proszone o kontakt z policją pod numerem alarmowym 112.

Więcej o: