Wodzisław Śląski. Wiktoria Malinowska zaginęła. 17-latka ma charakterystyczne tatuaże na dekolcie

Policja z Wodzisławia Śląskiego udostępniła zdjęcie 17-letniej Wiktorii Malinowskiej, która uciekła z domu po kłótni z mamą. Funkcjonariusze apelują do osób, które widziały nastolatkę, by zgłosiły to do najbliższej komendy.

Policja w Wodzisławiu Śląskim (województwo śląskie) prowadzi poszukiwania 17-letniej Wiktorii Malinowskiej. Rodzina nie ma kontaktu z nastolatką od piątku 5 sierpnia. 

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Śląsk. 17-letnie Wiktoria Malinowska zaginęła. Nastolatka ma charakterystyczne tatuaże

Tego dnia, w godzinach porannych, dziewczyna pokłóciła się z mamą, a następnie oddaliła się z domu i już więcej nie nawiązała kontaktu z rodziną. 17-latka przebywała na przepustce w miejscu zamieszkania matki w Wodzisławiu Śląskim. Na co dzień była wychowanką Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Krakowie

Policjanci udostępnili też rysopis i zdjęcie poszukiwanej. 17-latka w dniu zaginięcia była ubrana w jeansowe spodenki i bluzkę na ramiączkach koloru czarnego z zamkiem błyskawicznym. Miała też białe adidasy i szary, mały plecak.

Wiktoria Malinowska ma 168 centymetrów wzrostu i jest szczupłej budowy ciała (waży około 48 kilogramów). Nastolatka ma proste, sięgające ramion włosy w kolorze rudym. Znakiem charakterystycznym są tatuaże na dekolcie, przedstawiające dwa pistolety i złączone ze sobą agrafki. Jeden z tatuaży znajduje się także z tyłu na udzie nastolatki.  

"Wszystkie osoby posiadające informacje na temat aktualnego miejsca pobytu zaginionej są proszone o kontakt telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Wodzisławiu Śląskim: 47 85 55 255 lub 47 85 55 266 lub e-mail: dyzurny@wodzislaw.ka.policja.gov.pl" - czytamy w komunikacie policji

************

Zaginieni - jak reagować po zaginięciu bliskiej osoby?

Jak informuje portal zaginieni.pl, nie trzeba czekać 24 lub 48 godzin, by zgłosić zaginięcie bliskiej osoby. Policja ma bowiem obowiązek przyjąć zgłoszenie niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od stwierdzenia nieobecności danej osoby. W tym celu należy osobiście udać się na najbliższy komisariat policji.

Wcześniej warto zapisać sobie jak najwięcej informacji, które mogą pomóc w poszukiwaniach oraz koniecznie przekazać najbardziej aktualne zdjęcie zaginionej osoby. Warto też wcześniej skontaktować się z osobami znajomymi lub przekazać funkcjonariuszom do nich kontakt. Po złożeniu zawiadomienia należy upewnić się, czy dane zaginionej osoby jeszcze tego samego dnia zostaną wprowadzone do policyjnego systemu komputerowego. Policja powinna też wydać zaświadczenie, w którym potwierdza przyjęcie zgłoszenia.

Więcej o: