Kraków. Magistrat wynajął modelkę na konferencję. Owca Janina dostała ponad 6 tys. złotych

Wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig wynajął na konferencję prasową owcę. Zwierzę jest jedną z głównych bohaterek kampanii promocyjnej miasta "Kraków Cię zasmoczy". Za udział owcy w konferencji miasto zapłaciło dokładnie 6150 złotych.

Owca Janina, czyli jedna z kluczowych bohaterek kampanii promocyjnej Krakowa (woj. małopolskie), pojawiła się również na konferencji prasowej. Jak wyjaśniła rzeczniczka prasowa prezydenta miasta i dyrektor wydziału komunikacji społecznej Monika Chylaszek, magistratowi zależało, aby zwierzę było obecne również podczas spotkania z mediami.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kraków niczym Bali czy Marrakesz. Trafił do rankingu 10 'najwspanialszych na świecie'

Kraków. Miasto zapłaciło ponad 6 tys. złotych za obecność owcy na konferencji

Dokładnie 17 maja br. podpisano umowę na udział owcy w konferencji prasowej pod Wawelem. Następnego dnia obok pomnika smoka wawelskiego wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig wziął udział w spotkaniu z mediami. Wraz z nim pojawiła się rzeczniczka prasowa Monika Chylaszek oraz owca Janina. Okazuje się, że udział zwierzęcia w spotkaniu kosztował miasto dokładnie 6150 złotych. Potwierdza to wykaz umów zawartych przez krakowski magistrat w tym roku. Władze Krakowa nie skomentowały kosztów, jakie miasto poniosło w związku z wynajęciem zwierzęcia na konferencję prasową.

Kraków (zdjęcie ilustracyjne)Kraków przygotowuje nową kampanię. Na rynku pojawiła się owca

Kraków. Wykwalifikowana owca Janina w kampanii promującej miasto

Krakowski magistrat zapewnił, że obecność owcy podczas kampanii promocyjnej na każdym etapie była niezbędna. Zwierzę jest również przeszkolone do udziału w filmach czy planach zdjęciowych, ma też zapewnioną wykwalifikowaną opiekę.

- Owca jest jedną z głównych bohaterek tegorocznej kampanii promocyjnej Krakowa, występuje w spocie promocyjnym. Świętujemy jubileusz smoka wawelskiego, w tym roku mija 50 lat, odkąd jego rzeźba stoi pod Wawelem. Zależało nam na tym, by ta sama owca z filmików pojawiła się również na konferencji prasowej - przekazała w rozmowie z Polsat News Monika Chylaszek. Kolejny raz będzie można spotkać owcę podczas smoczych urodzin w Krakowie, które odbędą się 14 sierpnia na krakowskich błoniach. Spot promocyjny pojawił się na kanale YouTube miasta.

 

Gdańsk. 'Żywe kosiarki' będą skracać trawę nad Opływem Motławy. Na Olszynce zamieszkają owce (zdjęcie ilustracyjne)Gdańsk zatrudni "żywe kosiarki". Skracaniem trawy zajmą się owce

Więcej o: