Pogoda. Upały wrócą już w połowie tygodnia. IMGW publikuje mapę zagrożeń

Pogoda da nam trochę odpocząć od wysokich temperatur. Początek tygodnia będzie ciepły, ale nie upalny. W połowie tygodnia jednak znów ma zrobić się naprawdę gorąco. IMGW opublikowało mapę zagrożeń na najbliższe dni.

Początek tygodnia będzie ciepły, ale bez bardzo wysokich temperatur. Pogoda pozwoli nam odetchnąć, ale nie na długo. "Dziś odpoczynek od upałów. Temperatura powietrza w Polsce nie przekroczyła 25 stopni. Najcieplej było w woj. lubuskim i wielkopolskim. W rejonach górskich i nad morzem temperatura powietrza w ciągu dnia nie przekroczyła miejscami nawet 20°C" - napisali w poniedziałek na Twitterze pracownicy IMGW. Od środy upały mają jednak powrócić.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Pogoda. Od poniedziałku chłodniej, upały wrócą w środę

Z mapy zagrożeń opublikowanej przez IMGW wynika, że w połowie tygodnia do Polski powrócą upały. Wysokie temperatury szczególnie będą doskwierać mieszkańcom zachodniej części kraju. Tam w środę 10 sierpnia obowiązywać będą alerty pierwszego stopnia - wynika z map opublikowanych przez synoptyków. Ostrzeżenia będą obowiązywać na całym obszarze województw zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Pogoda na czwartek. Upał w pięciu województwach

IMGW opublikowało także mapę zagrożeń na czwartek. Wynika z niej, że tego dnia upał pojawi się w pięciu województwach - poza zachodniopomorskim i lubuskim, ostrzeżenia przed upałem na ten dzień obejmą województwa wielkopolskie, dolnośląskie i opolskie.

Upał w Polsce - nawet 40 stopni na połódniu Upał w Polsce. IMGW: Temperatura odczuwalna może przekroczyć 40 stopni

Ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia obowiązują, kiedy synoptycy przewidują, że warunki pogodowe mogą powodować straty materialne lub zagrażać życiu lub zdrowiu.

**************************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: