Lech Wałęsa trafił do szpitala. "Bywa i tak"

Były prezydent Lech Wałęsa trafił do szpitala. W mediach społecznościowych opublikował zdjęcie, na którym widać, że leży na szpitalnym łóżku podłączony do kroplówki. Fotografia została opatrzona komentarzem.

Lech Wałęsa często udostępnia w mediach społecznościowych zdjęcia związane z jego życiem prywatnym. W niedzielę przekazał na Facebooku, że trafił do szpitala. "Bywa i tak" - napisał krótko były prezydent.

O2.pl podaje, że Lech Wałęsa zasłabł. - Nastąpiło omdlenie, jednak na ten moment wraz z żoną nie mamy więcej informacji o jego stanie zdrowia - mówi w rozmowie z portalem Lech Artur Wałęsa, zięć byłego prezydenta.

Jak przekazał poseł Jerzy Borowczak, byłemu prezydentowi nic poważnego się nie stało. - Dzwonił do mnie jakieś pół godziny temu i normalnie rozmawialiśmy, umówiliśmy się na wtorek. Wiem, że miał mieć rutynowe badania w czwartek lub piątek, ale mówił, że jest w szpitalu dzisiaj - powiedział O2 Borowczak.

Użytkownicy serwisów społecznościowych, a wśród nich także politycy, życzą byłemu prezydentowi szybkiego powrotu do zdrowia. 

"Zdrowia, zdrowia, zdrowia! Lech Wałęsa trafił do szpitala" - napisał Adam Szejnfeld. 

"Lech Wałęsa zasłabł i został przewieziony do szpitala. Zdrowia Panie Prezydencie!" - to były poseł na Sejm RP Grzegorz Frugo. 

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Lech Wałęsa chory na cukrzycę

78-letni Lecha Wałęsy w przeszłości nie ukrywał problemów ze zdrowiem. W sierpniu ubiegłego roku były prezydent również trafił do szpitala w związku z tzw. stopą cukrzycową. Wałęsa od lat choruje na cukrzycę. Jak informował jego syn, istniało ryzyko amputacji nogi. - Wszyscy w rodzinie go do tego namawiamy, żeby ojciec zdrowiej się odżywiał, jadł mniej cukru. Mam nadzieję, że teraz ojciec zacznie bardziej o siebie dbać - mówił w rozmowie z "Super Expressem" Jarosław Wałęsa.

W zeszłym roku Lech Wałęsa chwalił się, że po 20 latach przyjmowania insuliny, udało mu się odstawić lek. Wiosną 2021 roku były prezydent Polski przeszedł operację kardiologiczną, związaną z rozrusznikiem serca, który został mu wszczepiony kilka lat temu. 

Zobacz wideo Cezary Tomczyk: Kim jestem, żeby oceniać Lecha Wałęsę?
Więcej o: