Pogoda na dziś - poniedziałek 8 sierpnia. Duże rozpogodzenia w całym kraju

Pogoda na dziś - poniedziałek 8 sierpnia. Początek nowego tygodnia w większości kraju będzie bardzo słoneczny. Więcej chmur pojawi się w centralnej i południowej Polsce, jednak nie przyniosą one ze sobą potrzebnych - ze względu na suszę - opadów deszczu.

W poniedziałek temperatury będą utrzymywać się na poziomie od 21 do 26 stopni. W najbliższym czasie odpoczniemy więc na chwilę od upałów. Gorące powietrze ma jednak jeszcze zawitać do Polski - nastąpi to najprawdopodobniej w okolicach czwartku. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Temperatura. Dziś od 21 do 26 stopni

W poniedziałek najchłodniej będzie w Gdańsku, gdzie zapowiadanych jest maksymalnie 21 stopni w ciągu dnia. Jeden stopień więcej przewidywany jest w województwie podlaskim. Do 23 stopni będzie w Olsztynie, Warszawie, Łodzi, Opolu, Katowicach, Krakowie i Szczecinie. W województwach lubelskim, podkarpackim, dolnośląskim i kujawsko-pomorskim będzie do 24 stopni. Najcieplejszy dzień prognozowany jest na zachodzie kraju. W Zielonej Górze będzie do maksymalnie 25 stopni, a w Poznaniu do 26 stopni.

Pogoda na dziś - 8.08.2022Pogoda na dziś - 8.08.2022 fot. gazeta.pl

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Turyści nad morzem (zdjęcie ilustracyjne) Pogoda nad morzem na cały tydzień 8-14.08. Czy będzie upalnie?

Opady. Szansa na opady jest dziś niewielka 

W poniedziałek 8 sierpnia synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie przewidują żadnych ostrzeżeń. W najbliższych dniach pogoda będzie bardzo stabilna i nie ma co liczyć na gwałtowne zmiany czy zjawiska pogodowe. Większe zachmurzenie prognozowane jest w poniedziałek w południowej i centralnej Polsce. Na północy i zachodzie przez cały dzień będzie bardzo słonecznie. Niewielkie opady deszczu mogą pojawić się lokalnie w województwie mazowieckim, podlaskim i na południu województwa małopolskiego i podkarpackiego. Brak opadów niestety pogłębi trwającą w Polsce suszę. Wiatr słaby w porywach do zaledwie 25 kilometrów na godzinę. 

Więcej o: