Chorwacja. Wypadek autobusu z Polakami, którzy jechali na pielgrzymkę. Andrzej Duda składa kondolencje

W sobotę w Chorwacji doszło do tragicznego wypadku z udziałem polskiego autokaru. Jak się okazało, w środku znajdowali się pielgrzymi, którzy jechali do Medjugorie w Bośni i Hercegowinie. W związku ze śmiercią 12 Polaków, Andrzej Duda złożył kondolencje rodzinom zmarłych.

Do wypadku doszło w sobotę 6 sierpnia po godzinie 5:40 na autostradzie A4 Zagrzeb-Gorican. Autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie. Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych potwierdził, że wszystkie ofiary wypadku w Chorwacji to obywatele Polski. 

Tragiczny wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Andrzej Duda składa kondolencje rodzinom

Do wypadku odniósł się także prezydent, który za pośrednictwem mediów społecznościowych złożył kondolencje rodzinom ofiar. "W związku z tragicznym wypadkiem polskiego autokaru w Chorwacji, w wyniku którego zginęło 11 osób a 34 są ranne, we współpracy z chorwackimi służbami ratowniczymi i władzami podejmujemy wszelkie możliwe działania aby pomóc naszym Rodakom. Rodzinom Ofiar składam wyrazy współczucia" - napisał Andrzej Duda. Z najnowszych informacji potwierdzonych przez MSZ wynika, że liczba ofiar wzrosła już do 12. 

 

Premier Mateusz Morawiecki poinformował natomiast, że "autokarem, który uległ wypadkowi w Chorwacji, jechali pielgrzymi do Medjugorie". "To pielgrzymi, którzy zmierzali do Medjugorie. Chcę przekazać moje najgłębsze wyrazy współczucia dla rodzin ofiar. Poleciłem polskim służbom konsularnym organizację wsparcia dla rodzin uczestników wypadku" - napisał polityk.

"Łączę się w bólu z wszystkimi rodzinami ofiar tragicznego wypadku autobusu w Chorwacji. Jesteśmy w kontakcie ze służbami chorwackimi. Wraz z dyrektorem LPR udajemy się pilnie na miejsce wypadku i do szpitali gdzie przebywają poszkodowani Polacy" - napisał z kolei minister zdrowia Adam Niedzielski

Śledczy nie podają jeszcze informacji o tym, jakie są możliwe przyczyny wypadku. Lokalny portal klix.ba przekazał, że kierowca mógł zasnąć podczas jazdy.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jak udzielać pierwszej pomocy? Policjanci tłumaczą krok po kroku
Więcej o: