Osła. Trwa walka z ogniem w zakładzie produkującym paliwa. Straż: Akcja może potrwać kilkadziesiąt godzin

Straż pożarna od piątkowego wieczora walczy z pożarem w zakładzie przetwórstwa tworzyw sztucznych, w którym wytwarzane są paliwa. Zakład znajduje się w miejscowości Osła w woj. dolnośląskim. Jak przekazał portalowi Gazeta.pl w sobotę przed godz. 8 rano dyżurny z KP PSP w Bolesławcu, akcja gaśnicza może potrwać jeszcze dzień lub nawet dwa.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w piątek ok. godz. 18. Na miejscu z ogniem w zakładzie w miejscowości Osła walczy obecnie 20 zastępów straży pożarnej.

Jak przekazał portalowi Gazeta.pl dyżurny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu, ogień już się nie rozprzestrzenia. Mimo to akcja gaśnicza może potrwać nawet dwie doby.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Nikt nie został ranny. Ewakuowano 88 osób z tego zakładu i sąsiadujących firm.

Zobacz wideo Zobacz także: Ucieczki z korka, cofanie pod tira, jazda pod prąd. Tego nie robić na drodze ekspresowej czy autostradzie

Osła. Pożar zakładu przetwórstwa tworzyw sztucznych

Rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej Karol Kierzkowski przekazał w piątek Informacyjnej Agencji Radiowej, że zakład zajmuje powierzchnię 150 na 150 metrów, a pożarem objęte jest około 75 procent tej powierzchni.

Pożar w Zakładzie Produkcji Paliw Alternatywnych w miejscowości OsłaDolnośląskie. Ogromny pożar zakładu produkującego paliwa

Rzecznik PSP dodał, że na terenie zakładu zgromadzono 10 tysięcy ton tworzyw sztucznych i 1200 ton gotowych paliw, więc trzeba będzie sprawdzić ewentualne zanieczyszczenie po pożarze. Karol Kierzkowski zaznaczył, że w tej kwestii strażacy są w stałym kontakcie z Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska, policją i władzami samorządowymi.

Ustaleniem przyczyn pożaru służby zajmą się po zakończeniu akcji gaśniczej. W pobliżu nie ma budynków mieszkalnych.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: