Huta Stalowa Wola traci prezesa. Bartłomiej Zając złożył rezygnację

Zmiany w Hucie Stalowa Wola. Bartłomiej Zając złożył rezygnację ze stanowiska prezesa spółki, która wchodzi w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej - ustaliła Informacyjna Agencja Radiowa. Zając dowodził firmą przez trzy lata, wcześniej pracował w spółce kilkanaście lat.

Huta Stalowa Wola to jedna z flagowych spółek rodzimego przemysłu zbrojeniowego. Obecnie realizuje m.in. kontrakt dla ukraińskiej armii na dostawy około 60 armatohaubic Krab. Jest również odpowiedzialna za realizację produkcji nowych bojowych wozów piechoty Borsuk dla polskiego wojska.

Kim jest Bartłomiej Zając?

Bartłomiej Zając funkcję prezesa spółki objął w grudniu 2018 roku. Z Hutą Stalowa Wola zawodowo związany był od 2007 roku. Swoją zawodową karierę rozpoczął jako konstruktor, kolejno wspinając się po jej szczeblach w pionie rozwoju HSW S.A. Od 2015 roku pełnił funkcję dyrektora rozwoju.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Jako inżynier odpowiedzialny był m.in. za projekty, realizację i wprowadzenie na uzbrojenie Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej 120 mm samobieżnego moździerza RAK kaliber 120 mm i samobieżnej haubicy KRAB kaliber 155 mm. Był również odpowiedzialny za realizację projektów rozwojowych, m.in.: Zdalnie Sterowany System Wieżowy 30 mm i Nowy Bojowy Pływający Wóz Piechoty. Odpowiadał za projekt pozyskania, integracji i polonizacji haubicy KRAB.

Więcej informacji o rezygnacji prezesa spółki wkrótce.

Zobacz wideo Nowe polskie haubice Krab strzelają na poligonie
Więcej o: