Końskie. Miał przypalać 1,5-rocznego syna zapalniczką i znęcać się nad partnerką. 29-latek w areszcie

29-letni Marcin D., mieszkaniec powiatu koneckiego (woj. świętokrzyskie), miał znęcać się nad swoją partnerką i ich 1,5-rocznym dzieckiem. Z prokuratorskiego śledztwa wynika, że mężczyzna przypalał chłopca zapalniczką. Oskarżonemu grozi do 10 lat więzienia.

Prokuratura Rejonowa w Końskich (woj. świętokrzyskie) zakończyła śledztwo prowadzone przeciwko Marcinowi D., podejrzanemu m.in. o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad półtorarocznym dzieckiem. 28 lipca br. prokurator skierował w tej sprawie akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Końskich.

29-latek z zarzutami znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. Miał krzywdzić dziecko i partnerkę

"W toku śledztwa uzyskano materiał dowodowy w postaci m.in. zeznań świadków i opinii biegłych, na podstawie którego ustalono, że 29-latek od sierpnia 2021 r. do 28 maja 2022 r. znęcał się fizycznie i psychicznie na swoją konkubiną, a dodatkowo w okresie od marca do 28 maja 2022 r. także nad jej małoletnim synem, którego m.in. przypalał zapalniczką i u którego spowodował w ten sposób naruszenie czynności narządu ciała" - przekazał w najnowszym komunikacie rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

28 maja br. Marcin D. został zatrzymany przez wezwanych na miejsce zdarzenia policjantów i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Końskich. Prokurator przedstawił mu dwa zarzuty, tj. znęcania się nad małoletnim ze szczególnym okrucieństwem i spowodowanie u niego obrażeń ciała oraz zarzut znęcania się nad konkubiną, a zarazem matką dziecka.

Zobacz wideo Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci?

Prokuratura w Kielcach: Marcinowi D. grozi do 10 lat więzienia

Następnie na wniosek prokuratora podejrzany został tymczasowo aresztowany przez Sąd Rejonowy w Końskich na okres trzech miesięcy. Oskarżonemu, który był już w przeszłości karany za m.in. przestępstwa przeciwko mieniu i wolności, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Doświadczasz przemocy domowej? Szukasz pomocy? Możesz zgłosić się na przykład do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Poradnia Telefoniczna "Niebieskiej Linii" czynna jest codziennie od 12 do 18 pod numerem tel. 22 668-70-00. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie.

Jeśli występuje zagrożenie życia - dzwoń na numer alarmowy 112.

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: