Pogoda na dziś - piątek 5 sierpnia. Upał znów da się we znaki. Burze w niektórych regionach

Pogoda w niedzielę zapowiada się bardzo ciepło - w zachodnich regionach maksymalna temperatura powietrza może osiągnąć nawet 37 stopni Celsjusza. Tam też może zagrzmieć - IMGW zapowiada burze.

Pogoda w piątek przyniesie nam kolejny dzień z upałem i wysoką temperaturą powietrza. Na zachodzie słupki rtęci mogą podskoczyć nawet do 37 stopni Celsjusza. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda. Temperatura powietrza w Polsce nawet do 37 stopni Celsjusza

W piątek w całej Polsce czeka nas upał. Maksymalna temperatura powietrza niemal wszędzie przekroczy 30 stopni Celsjusza. "Najchłodniej" (co wcale nie oznacza chłodu) będzie w Gdańsku, Koszalinie, Olsztynie, Suwałkach i Szczecinie (31 stopni Celsjusza). 32 stopnie w Białymstoku.

O jeden stopień cieplej (33 stopnie C) w Kielcach, Łodzi, Rzeszowie i Warszawie, a 34 stopnie w Krakowie. 36 stopni mogą spodziewać się mieszkańcy Bydgoszczy, Katowic, Torunia i Wrocławia. Najwyższą temperaturę - aż 37 stopni Celsjusza - prognozuje się w Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu i Zielonej Górze.

Pogoda, na dziś - piątek 5 sierpnia. Temperatura powietrza w PolscePogoda, na dziś - piątek 5 sierpnia. Temperatura powietrza w Polsce Fot.: Gazeta.pl

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda na dziś - piątek 5 sierpnia. Na zachodzie możliwe burze 

W piątek burze mogą wystąpić w zachodniej i północno-zachodniej części kraju po południu i wieczorem. Przewidywane opady deszczu mają wynieść 20-25 mm, miejscami do 35 mm - zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wiatr rozpędzi się nawet do 85 kilometrów na godzinę. 

IMGW może wydać ostrzeżenia meteorologiczne przed upałem niemal dla całej Polski. Prawdopodobnie alerty nie będą obowiązywać jedynie we wschodnich rejonach. Możliwe również alerty przed burzami dla województw w północnych i zachodnich częściach kraju. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: