Józefów. Ekspedientka sprzedała 15-latkowi alkohol. Chłopak trafił do szpitala, ona może trafić za kratki

Nawet dwa lata więzienia grożą 43-letniej pracowniczce sklepu z Józefowa, która sprzedała 15-latkowi alkohol. Nieprzytomny chłopak trafił do szpitala. Jak się okazało, miał w organizmie niemal trzy promile alkoholu.

Informacja o nieprzytomnym pijanym 15-latku trafiła do otwockich policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że 15-latek kupił alkohol w jednym ze sklepów w Józefowie i od razu tam go wypił.

"Podejrzaną okazała się 43-letnia ekspedientka, której funkcjonariusze przedstawili zarzut dotyczący rozpijania małoletniego. Kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia" - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Jak informuje nas mł. asp. Paulina Harabin z otwockiej policji, ekspedientka nie podała policjantom konkretnego powodu, dla którego zdecydowała się sprzedać nastolatkowi alkohol. Kobieta nie jest właścicielką sklepu, w którym doszło do sprzedaży.

Zobacz wideo Piłeś? Nie wchodź do wody. To najgłupszy pomysł

Józefów. 15-latek z trzema promilami alkoholu

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku. 43-latce grozi do dwóch lat więzienia.

"Apelujemy do rodziców, aby rozmawiali ze swoimi dziećmi o negatywnych skutkach spożywania alkoholu. Picie sporych ilości alkoholu w młodym wieku może mieć poważne konsekwencje" - zaznacza Komenda Powiatowa Policji w Otwocku.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: