Szczawno-Zdrój. Zakręcone znaki drogowe. Miała obracać straż miejska, robią to też turyści

Urzędnicy z Szczawna-Zdroju wprowadzili rozwiązanie, od którego może zakręcić się w głowie. Przy ul. Narciarskiej wprowadzili obrotowe znaki drogowe. Dzięki temu czasem jest tam parking, a czasem obowiązuje zakaz zatrzymywania się.

Pomysł był prosty. Od poniedziałku do piątku kierowcy mogą parkować przy ul. Narciarskiej w Szczawnie-Zdroju, a w weekendy obowiązuje tam zakaz zatrzymywania się. W tym celu miasto postawiło znaki drogowe - po jednej stronie z informacją o parkingu, po drugiej - o znaku zatrzymywanie się. Obracać je mieli strażnicy miejscy. Okazało się jednak, że sprawa jest bardziej skomplikowana - a kierowców przyprawia o zawrót głowy.

Zobacz wideo Nastolatkowi nie chciało się podejść do śmietnika. Straż miejska ukarała go mandatem

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Szczawno-Zdrój. Miasto tłumaczy się z obrotowych znaków drogowych

Kierowcom w pomyśle wdrożonym przez urzędników łatwo się pogubić. A za pomyłkę mogą słono zapłacić. Problem mają zwłaszcza ci, którzy np. parkują w piątek wieczorem, a wsiadają ponownie do auta dopiero w sobotę rano. Dzień wcześniej zatrzymali się na parkingu, po nocy stoją w miejscu niedozwolonym.

- Ulica Narciarska jest ulicą dojazdową i ślepą, bardzo trudno jest z tamtego terenu dojechać czy wyjechać w ogóle. Ulica jest stosunkowo wąska, dlatego moim obowiązkiem jako zarządcy drogi jest dbać o bezpieczeństwo wszystkich, którzy do Szczawna przyjeżdżają - powiedział Polsat News Marek Fedoruk, burmistrz miasta.

Poznań. Straż miejsca założyła blokadę policji i wystawiła mandat za złe parkowaniePoznań. Straż miejsca założyła blokadę i wystawiła mandat policjantom

Chociaż miasto zapewnia, że powodem takiego rozwiązania są różnice w natężeniu ruchu w tygodniu i w weekendy, to kierowcy podejrzewają, że powód jest inny - zdaniem niektórych chodzi o zwiększenie wpływu z mandatów.

- Przeważnie ludzie po takich uliczkach jeżdżą na pamięć - mówił jeżdżący pojazdem po ulicach Szczawna pan Leszek.

Szczawno-Zdrój. Obrotowe znaki drogowe. Kręci straż i turyści

Obracać znaki miała Straż Miejska. Jednak nie ma stałego harmonogramu ich obracania. Do strażników dołączyli turyści, którzy równie ochoczo zmieniają parking w zakaz zatrzymywania się. W mediach społecznościowych pojawił się film, w którym widać, jak strażnik odwraca znak, przekręcony wcześniej przez turystę. 

- W tym dniu po przekręceniu znaku strażnicy miejscy nie karali kierowców przy ulicy Narciarskiej i nawet nie było tam zaparkowanego żadnego pojazdu - napisała Straż Miejska w oświadczeniu.

Na nagraniu jeden ze strażników tłumaczy też, że "obrotowe" znaki drogowe mają zapewnić większe bezpieczeństwo w dniach, w których ul. Narciarska jest częściej używana przez turystów - chodzi o zapewnienie dojazdu do atrakcji turystycznych dla służb ratunkowych.

Elbląg. Łoś spacerował po dachu centrum handlowego [WIDEO]Elbląg. Łoś spacerował po dachu centrum handlowego [WIDEO]

********************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: