Katowice. Autobus śmiertelnie potrącił 19-latkę. Prokuratura umorzyła śledztwo ws. bójki

Katowicka prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie bójki, do której doszło pod koniec lipca ubiegłego roku. Zdarzenie to przyczyniło się do śmiertelnego wypadku na ul. Mickiewicza z udziałem autobusu. Pojazd śmiertelnie potrącił 19-letnią kobietę.

31 lipca 2021 roku w Katowicach na ul. Mickiewicza doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęła 19-letnia Basia. Kobieta została potrącona przez autobus PKM Katowice nad ranem około godziny 5:50, kiedy wracała z imprezy. Przed zdarzeniem na ulicy doszło do bójki - jej uczestnicy nie ponieśli jednak żadnych konsekwencji. 

Zobacz wideo Policjanci reanimowali pasażera warszawskiego autobusu

Śmierć 19-latki potrąconej przez autobus. Katowicka prokuratura umorzyła śledztwo ws. bójki

Po wypadku w sieci pojawiło się nagranie z telefonu komórkowego, na którym widać, jak grupka osób bije się, a wśród nich znajduje się ofiara wypadku - informuje portal katowice24.info. Kobieta najprawdopodobniej próbowała rozdzielić bijących się mężczyzn.

Następnie kierowca autobusu, przed którym doszło do bójki, dotknął przodem autobusu jedną z osób i cały czas trąbił. Kiedy myślał, że sytuacja się uspokoiła, gwałtownie ruszył i wciągnął pod koła 19-latkę. Kobieta była ciągnięta przez kilka metrów. Kierowca autobusu dojechał do zajezdni, gdzie został zatrzymany przez policję. Twierdził, że nie widział kobiety. 

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl.

Znicze w miejscu, gdzie zginęła 19-letnia Basia Katowice. Zginęła pod kołami autobusu. Trzech mężczyzn usłyszy zarzuty

Prokuratura Rejonowa Katowice Północ umorzyła sprawę bójki, do której doszło przed potrąceniem 19-latki. Uznała, że dowody nie były wystarczające, aby kogoś oskarżyć. - Nie było podstaw do wniesienia aktu oskarżenia - wyjaśniła portalowi katowice24.info Joanna Sagan, szefowa Prokuratury Rejonowej Katowice Północ.

Kierowca autobusu nadal przebywa w areszcie

W sierpniu ubiegłego roku kierowca autobusu usłyszał zarzut zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa dwóch innych osób. Mężczyzna przekazał śledczym, że ruszył pojazdem, ponieważ obawiał się o własne życie i zdrowie. Podejrzewał, że grupa bijących się mężczyzn chce wsiąść do autobusu. Łukasz T. w chwili wypadku był trzeźwy, jednak w badania krwi wykazały, że zażywał on leki przeciwdepresyjne i przeciwbólowe. Mężczyzna od roku przebywa w areszcie. 

Katowice. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zgwałcił 22-latkę na klatce schodowej Katowice. 22-latka zgwałcona na klatce schodowej. Sprawcy grozi 12 lat

*******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: