Kalisz. Konar spadł na trzy nastolatki w parku. Dwie trafiły do szpitala

W Kaliszu na trzy nastolatki spędzające czas w parku niespodziewanie spadł konar drzewa. Dwie dziewczynki trafiły do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśnią służby.

Dwie dziewczynki z licznymi otarciami i bólami kręgosłupa trafiły do szpitala, po tym jak spadł na nie złamany konar drzewa. Trzy nastolatki spędzały czas w parku w Kaliszu. Dlaczego znalazły się w niebezpieczeństwie? Okoliczności zdarzenia wyjaśnią odpowiednie służby.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wjechał autem do zbiornika wodnego. Samochód musiała wyciągać straż pożarna

Kalisz. Nastolatki w parku przygniótł konar drzewa

Na miejscu pojawiła się straż pożarna, po tym jak otrzymała zgłoszenie, że w kaliskim Parku Przyjaźni na trzy dziewczyny spadł konar drzewa. Do zdarzenia doszło we wtorek, 2 sierpnia, kiedy nastolatki przechadzały się po parku.

Policja (zdjęcie ilustracyjne) Kalisz. Brutalne pobicie 59-latka. Policja ustaliła sprawców

- Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów dwie dziewczyny znajdowały się pod konarami drzewa - powiedział TVN24 asp. Piotr Kubat ze straży pożarnej w Kaliszu. Trzeciej nastolatce nic się nie stało. Wydostała się spod drzewa o własnych siłach. Dwie uwięzione pod konarami wyciągali strażacy.

Kalisz. Niebezpieczna wizyta w parku. Dwie nastolatki w szpitalu

- Po wydostaniu tych osób spod drzewa zostały one przekazane pogotowiu medycznemu. Były to trzy dziewczyny w wieku 17 lat. Jedna dziewczyna najprawdopodobniej miała uraz kręgosłupa oraz zanik świadomości. Druga natomiast miała obrażenia głowy - relacjonował przedstawiciel straży pożarnej.

Akcja ratunkowa - zdjęcie ilustracyjne 27-latek skoczył z kajaka na główkę, by się ochłodzić. Jest sparaliżowany

Nie wiadomo jeszcze, dlaczego konar niespodziewanie spadł na osoby znajdujące się w parku. Świadkowie zdarzenia słyszeli głośny trzask, a chwilę później konar się oderwał i przygniótł dziewczynki.

***************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: