Pogoda. Kolejna fala upału. IMGW wydał pomarańczowe alerty. Nawet 33 stopnie C

Pogoda w środę przyniesie powrót upału. Na zachodzie maksymalna temperatura powietrza może wynieść nawet do 33 stopni Celsjusza. Z kolei w nocy na termometrach zobaczymy nie mniej niż 18-20 stopni. IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne drugiego stopnia. Co z kolejnymi dniami? Gorąco będzie już niemal w całej Polsce.

"Dziś słonecznie, tylko na południowym wschodzie więcej chmur i tutaj możliwy deszcz, lokalnie niewykluczona też burza. Temperatura maksymalna od 24 st. C, 26 st. C na Podhalu, Suwalszczyźnie i nad morzem, około 28 st. C w centrum do 33st. C na zachodzie. Słaby wiatr, na ogół z południa" - zapowiadali synoptycy IMGW pogodę na środę na Twitterze.

Pogoda. IMGW wydaje ostrzeżenia. Pomarańczowe alerty przed upałem

Od środy 3 sierpnia czeka nas powrót upału w Polsce. Tego dnia gorąco zrobi się głównie na zachodzie. Maksymalna temperatura powietrza może wynieść nawet 33 stopnie Celsjusza. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

W związku z przewidywanym upałem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia. Alerty obowiązują dla województw:

  • zachodniopomorskiego, 
  • pomorskiego,
  • warmińsko-mazurskiego (powiaty: braniewski, elbląski, Elbląg),
  • kujawsko-pomorskiego (oprócz kilku powiatów w południowej części regionu),
  • wielkopolskiego (oprócz powiatów wschodnich),
  • lubuskiego,
  • dolnośląskiego (oprócz powiatów południowych),
  • opolskiego (powiat brzeski).

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda na dziś - środa 3 sierpniaPogoda na dziś - 3 sierpnia. Powrót upału. Możliwe alerty III stopnia

Wysoka temperatura powietrza ma nam towarzyszyć również w nocy - temperatura minimalna wyniesie od 18 do 20 stopni Celsjusza. IMGW może rozszerzyć wydane już alerty o kolejne powiaty i województwa

Pogoda. Upał zostanie z nami co najmniej do soboty

Z prognozy zagrożeń IMGW wynika, że z wysoką temperaturą będziemy musieli się zmagać co najmniej przez kilka dni. W czwartek ostrzeżeniami pierwszego i drugiego stopnia przed upałem może zostać objęty niemal cały kraj. Alertów nie przewiduje się we wschodnich regionach kraju i w krańcach Małopolski. Z kolei w piątek ostrzeżenia mogą zostać wydane dla całej Polski oprócz woj. zachodniopomorskiego. W sobotę upał ma nieco odpuścić na zachodzie, ale utrzyma się jeszcze na wschodzie i w centrum. Przewiduje się temperaturę maksymalną nawet do 35 stopni Celsjusza. 

Pogoda. Od środy powrót upałuPogoda. Prognoza zagrożeń IMGW. Od środy wróci upał. Będą też burze

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: