Łeba. Wpadł do morza na niestrzeżonej plaży. Ratownicy znaleźli go 5 metrów pod wodą

Mężczyzna wszedł do morza na niestrzeżonej plaży w Łebie. Nagle zniknął pod powierzchnią wody. Ratownikom udało się go znaleźć na głębokości 5 metrów. Po godzinnej reanimacji trafił do szpitala.

O tym, że na niestrzeżonej plaży kobieta szuka swojego partnera, który zniknął pod wodą, w poniedziałek około godz. 13 zawiadomił ratowników w Łebie jeden z plażowiczów. Mężczyzna wszedł do morza i zniknął pod powierzchnią wody.

"Na miejsce natychmiast dysponowano ratowników z najbliższych stanowisk ratowniczych, quad oraz ogniwo wodne policji. Rozpoczęto poszukiwania w wodzie" - relacjonowało na Facebooku Gniewińskie WOPR.

Zobacz wideo "Młodość nie zwalnia z myślenia". Spot edukacyjny pomorskiej policji

Łeba. Ratownicy wyciągnęli z wody mężczyznę, który kąpał się na niestrzeżonej plaży

"Po 8 minutach od zgłoszenia, na plaży niestrzeżonej, w bezpośredniej bliskości ostróg, na głębokości niemal 5 metrów odnaleziono poszukiwanego mężczyznę ze stwierdzonym nagłym zatrzymaniem krążenia i rozpoczęto resuscytację" - czytamy w relacji WOPR.

Ratownicy reanimowali wyłowionego z wody mężczyznę przez niemal godzinę. Na plaży byli medycy, którzy spędzali tam urlop - pomagali podczas akcji ratunkowej. W akcję zaangażowany był także zespół ratownictwa medycznego oraz załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Udało się przywrócić krążenie, a mężczyzna trafił do szpitala.

Łeba. Ratownicy apelują o rozważny wypoczynek

Życie mężczyzny udało się uratować, jednak nie wiadomo, w jakim stanie jest teraz. Dlatego ratownicy apelują o rozważny wypoczynek.

"Kolejny raz apelujemy, prosimy, przestrzegamy: Plaże niestrzeżone nie są bezpieczne. Kąpiel w pobliżu ostróg jest zabroniona! Nie przeceniajcie swoich umiejętności! Nie bagatelizujcie ryzyka. W dniu dzisiejszym warunki na morzu były idealne: brak fal, delikatny wiatr, pogoda przepiękna, jednak nie powinno to usypiać naszej czujności. Morze to żywioł, który nie wybacza błędów" - napisali na Facebooku.

O rozwagę apeluje także policja, publikując zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą:

  • wybieraj tylko strzeżone kąpieliska, które są patrolowane przez ratowników. Wówczas masz pewność, że kąpielisko jest sprawdzone, nadzorowane i bezpieczne;
  • nie lekceważ miejsc, w których obowiązuje zakaz kąpieli;
  • nie wykonuj skoków do wody na "główkę". Nad jeziorem, w rzece czy też innych naturalnych zbiornikach nigdy nie wiesz, co znajduje się na dnie. Warto pamiętać, że w naturalnych zbiornikach wodnych dno może się zmieniać;
  • nie spożywaj alkoholu przed wejściem do wody. Jeśli to zrobiłeś, zrezygnuj z pływania;
  • nie podejmuj ryzykownych wyzwań - brak odpowiednich umiejętności pływackich czy przygotowania fizycznego, może się skończyć tragicznie;
  • nie przesadzaj z opalaniem i nawadniaj organizm. Zbyt długie przebywanie na słońcu, a później nagłe schłodzenie w wodzie może doprowadzić do szoku termicznego, a to z kolei do zatrzymania akcji serca lub omdlenia.

**********************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: