Pogoda na dziś - wtorek 2 sierpnia. W południowej i centralnej Polsce zapowiadany jest deszcz i burze

Pogoda na dziś - wtorek 2 sierpnia. Mieszkańcy południowej i centralnej Polski powinni zabrać dziś z domu parasolkę. Na tym obszarze prognozowane są bowiem opady deszczu, a miejscami nawet burze.

Meteorolodzy zapowiadają ciepły i słoneczny dzień. Najwyższa temperatura we wtorek 2 sierpnia czeka nas na zachodzie Polski. Z kolei na południu i w centrum kraju może pojawić się deszcz, a lokalnie także burze.

Zobacz wideo „Po przekroczeniu tego progu rafy koralowe przestaną istnieć"

Temperatura. Dziś maksymalnie od 23 do 26 stopni

Najniższa temperatura, do 23 stopni, zapowiadana jest w województwie pomorskim. Jeden stopień więcej czeka mieszkańców Białegostoku, Łodzi, Opola, Katowic i Krakowa. Do 25 stopni będzie w województwach mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim i dolnośląskim. Najcieplejszy dzień prognozowany jest na zachodzie kraju. W województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i lubuskim przewidywanych jest 26 stopni.

Pogoda na dziś - 2 sierpnia 2022Pogoda na dziś - 2 sierpnia 2022 fot. gazeta.pl

Przeczytaj więcej informacji o pogodzie na stronie głównej Gazeta.pl.

Powrót upałów - mapa temperatury na czwartek 4 sierpnia 2022 Pogoda. Czy będzie jeszcze ciepło? Termometry pokażą 37 stopni

Opady. W północnej oraz zachodniej Polsce dużo słońca i brak deszczu

W większości kraju niebo będzie niemal bezchmurne. Mimo tego w południowej i centralnej Polsce należy spodziewać się opadów. Deszcz zapowiadany jest w województwach opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, łódzkim i mazowieckim. Lokalnie popada także na Kujawach. W województwie świętokrzyskim i podkarpackim mogą pojawić się także burze. Wiatr będzie słaby, w porywach osiągnie maksymalnie 25 kilometrów na godzinę. 

Pogoda na sierpień - zdjęcie ilustracyjne Pogoda długoterminowa - sierpień 2022. Groźne burze i tropikalne noce

Więcej o: