Drohiczyn. Ksiądz zaprzecza, że zapraszał 24-latka na seks. Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie

Do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku wpłynęło zawiadomienie dot. sprawy ks. Łukasza Gołębiewskiego. Jedna z kancelarii prawnych wystąpiła o ściganie osoby, która ma podszywać się pod duchownego. Kilka dni temu "Gazeta Wyborcza" opisała bowiem historię 24-letniego mężczyzny, który twierdził, że ksiądz wysyłał mu wiadomości o charakterze erotycznym.

Ksiądz Łukasz Gołębiewski to kapelan biskupa Antoniego Dydycza i dyrektor Caritasu w diecezji drohiczyńskiej. 26 lipca "Gazeta Wyborcza" opublikowała list czytelnika przedstawionego jako Sebastian, który twierdził, że ks. Gołębiewski wysyłał mu wiadomości o charakterze erotycznym. Trzy dni później dziennik poinformował, że do białostockiej prokuratury zostało złożone zawiadomienie o ściganie osoby, która miała podszywać się pod księdza.

Zobacz wideo Terlikowski o raporcie ws. Pawła M.: Chcieliśmy oddać głos pokrzywdzonym

Drohiczyn. Ksiądz zaprzecza, że zapraszał 24-latka na seks

29 lipca do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku wpłynęło zawiadomienie w sprawie podszywania się pod ks. Gołębiewskiego. Złożyła go w imieniu duchownego jedna z kancelarii prawnych. Wcześniej, 25 lipca, biskup Piotr Sawczuk przekazał "Wyborczej", że rozmawiał z duchownym na temat sprawy, ten jednak wszystkiemu zaprzeczył, twierdząc, że ktoś się pod niego podszywa. - Nawet złożył na piśmie oświadczenie, że to nieprawda - powiedział biskup i dodał: - Poprosiłem, żeby mi na to dostarczył jakichś dowodów, żeby zgłosił to na policję albo może, żeby wystąpił o weryfikację do sieci komórkowej. Do tej pory tego nie zrobił - podkreślał wówczas bp Sawczuk.

29 lipca dziennik poprosił kanclerza kurii ks. Zbigniewa Rostkowskiego o komentarz. - Na razie wszystko, co mieliśmy do powiedzenia w tej sprawie, opublikowałem w oświadczeniu - przekazał kanclerz.

Więcej aktualnych wiadomości z Polski znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Abp Józef Guzdek Metropolita o sprawie ks. Dębskiego: Ja to bardzo ciężko przeżyłem

Ks. Łukasz Gołębiewski wysyłał erotyczne wiadomości do 24-latka? Kuria: On zaprzecza

24-letni mężczyzna nazwany Sebastianem przesłał "Wyborczej" kilkadziesiąt screenów z korespondencji, jaką miał prowadzić z ks. Gołębiewskim za pośrednictwem gejowskiej aplikacji randkowej Grindr. Twierdził także, że to duchowny zaczepił go pierwszy. - Sprawdziłem, czy się ktoś pod tę osobę nie podszywa. Wysłał mi swoje zdjęcia, w tym akty, ale nie nagie. Potem zapraszał mnie na seks pod konkretny adres, który zweryfikowałem i okazało się, że to faktycznie jego mieszkanie - cytuje Sebastiana gazeta.

Sama Kuria Diecezjalna w Drohiczynie wydała 26 lipca oświadczenie, w którym zapewniła, że "opisany w artykule kapłan zaprzecza, jakoby to on brał udział w niemoralnym i gorszącym dialogu, którego fragmenty przytacza medialny przekaz".

ks. Andrzej Dębski Sprawa ks. Dębskiego: Metropolita przeprasza za "czyny sprzeczne z Ewangelią"

Więcej o: