Pogoda na dziś - poniedziałek 1 sierpnia. Deszcz na północnym wschodzie. Możliwe burze na Śląsku

Pogoda w poniedziałek przyniesie ocieplenie - maksymalna temperatura powietrza wyniesie od 24 do 29 stopni Celsjusza. Możliwe przelotne opady, intensywny deszcz tylko na północnym wschodzie. Z kolei na Śląsku może zagrzmieć.

Pogoda w poniedziałek przyniesie zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami może popadać, możliwe też burze. Temperatura podskoczy do maksymalnie 29 stopni Celsjusza. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na dziś - poniedziałek 1 sierpnia. Temperatura powietrza do 29 stopni Celsjusza 

W poniedziałek maksymalna temperatura powietrza w całej Polsce będzie dość zbliżona i wyniesie od 24 do 29 stopni Celsjusza. Najmniej kresek na termometrach (24) zobaczymy w Białymstoku. O dwa stopnie cieplej będzie w Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Opolu, Rzeszowie, Warszawie i Wrocławiu.

27 stopni Celsjusza mogą spodziewać się mieszkańcy Kielc i Poznania, a 28 - Gdańska, Koszalina, Olsztyna, Suwałk, Szczecina, Torunia i Zielonej Góry. Najcieplej, bo 29 stopni Celsjusza będzie w Bydgoszczy i Gorzowie Wielkopolskim.

Pogoda na dziś - poniedziałek 1 sierpnia. Temperatura powietrza w całej PolscePogoda na dziś - poniedziałek 1 sierpnia. Temperatura powietrza w całej Polsce Fot.: Gazeta.pl

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda na sierpień - zdjęcie ilustracyjne Pogoda długoterminowa - sierpień 2022. Groźne burze i tropikalne noce

Pogoda na dziś - 1 sierpnia. Deszcz na północnym wschodzie. Na Śląsku możliwe burze

Z prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w poniedziałek deszcz może intensywniej popadać na północnym wschodzie. Z kolei na Śląsku prognozuje się możliwość wystąpienia burz - szczególnie w rejonach podgórskich. Spadnie do 15 mm deszczu, lokalnie do 25 mm. Burzom może towarzyszyć grad oraz wiatr o prędkości do 60 kilometrów na godzinę. 

Warunki biometeorologiczne w zachodniej połowie Polski w pierwszej części dnia będą obojętne, a wieczorem zmienią się w korzystne. Natomiast we wschodniej połowie Polski biomet nad ranem będzie niekorzystny, a w kolejnych godzinach osłabi się do obojętnego - wynika z mapki zamieszczonej na biometeo.imgw.pl

Wichura przewróciła drzewo w Krakowie Kraków. Szczęście kierowcy. Odjechał spod drzewa w ostatniej chwili

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: