Wielkopolskie. 63-latek potknął się i wpadł do stawu. Mimo reanimacji nie udało się go uratować

Nie żyje 63-latek, który wpadł do stawu miejskiego w Wyrzysku (woj. wielkopolskie). Mężczyzna miał potknąć się i wpaść do wody. Mimo reanimacji nie udało się go uratować.

Do wypadku doszło w piątek przy stawie miejskim w Wyrzysku w powiecie pilskim. Jak podaje portal faktykaliskie.pl 63-latek przechodził przy stawie, w pewnej chwili potknął się, stracił równowagę i wpadł do wody.

Na pomoc mężczyźnie ruszył świadek zdarzenia, który wyciągnął topielca na brzeg, tam podjął resuscytację krążeniowo-oddechową. Po chwili pomocy zaczęli udzielać wezwani na miejsce ratownicy.

Niestety 63-latka nie udało się uratować.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Lokalne służby nie podają informacji, co mogło być przyczyną wypadku. Nie ma również informacji czy zmarły mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Utonięcia. Policja o sześciu sposobach bezpiecznego zachowania nad wodą

Na stronie policji udostępniono sześć sposobów na bezpieczne spędzenie wakacji nad wodą. Funkcjonariusze apelują:

  • wybieraj tylko strzeżone kąpieliska, które są patrolowane przez ratowników. Wówczas masz pewność, że kąpielisko jest sprawdzone, nadzorowane i bezpieczne;
  • nie lekceważ miejsc, w których obowiązuje zakaz kąpieli;
  • nie wykonuj skoków do wody na "główkę". Nad jeziorem, w rzece czy też innych naturalnych zbiornikach nigdy nie wiesz, co znajduje się na dnie. Warto pamiętać, że w naturalnych zbiornikach wodnych dno może się zmieniać;
  • nie spożywaj alkoholu przed wejściem do wody. Jeśli to zrobiłeś, zrezygnuj z pływania;
  • nie podejmuj ryzykownych wyzwań - brak odpowiednich umiejętności pływackich czy przygotowania fizycznego, może się skończyć tragicznie;
  • nie przesadzaj z opalaniem i nawadniaj organizm. Zbyt długie przebywanie na słońcu, a później nagłe schłodzenie w wodzie może doprowadzić do szoku termicznego, a to z kolei do zatrzymania akcji serca lub omdlenia.
Zobacz wideo Czy czekają nas wojny o wodę?
Więcej o: