Jastrzębie-Zdrój. 3-latek wypadł z okna na trzecim piętrze. Dziecko w stanie ciężkim

Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia, do którego doszło w piątek późnym popołudniem w Jastrzębiu-Zdroju. 3-letni chłopiec wypadł z okna na trzecim piętrze jednego z bloków. Dziecko trafiło do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Zdarzenie miało miejsce przy ul. Pszczyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju.

W związku z odniesionymi obrażeniami 3-letni chłopiec został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Jak przekazał portalowi Gazeta.pl w sobotę rano rzecznik placówki Wojciech Gumułka, dziecko jest w stanie ciężkim i przebywa na oddziale intensywnej terapii.

Zobacz wideo Zobacz także: Fajsławice. 67-letni kierowca zjechał na lewy pas i uderzył w ciężarówkę. Był trzeźwy

Jastrzębie-Zdrój. 3-latek wypadł z okna

Policja na razie nie ujawnia, w jakich okolicznościach doszło do wypadku i pod czyją opieką znajdował się chłopiec. Prokuratura nadzoruje postępowanie w tej sprawie. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo opiekunowi może grozić do 5 lat więzienia.

To kolejne takie zdarzenie w ostatnich dniach. W środę w Sosnowcu z okna na piątym piętrze wypadła 4,5-letnia dziewczynka. Dziecka nie udało się uratować. Prokuratorskie zarzuty usłyszał ojciec dziewczynki.

Więcej o: