Zabójstwo kobiety w Warszawie - są wyniki sekcji zwłok. "Cechy gwałtownego duszenia", mąż poszukiwany

Prokuratura poinformowała o wstępnych wynikach sekcji zwłok kobiety, która została zamordowana w jednym z mieszkań w Warszawie. Jej mąż, 40-letni Tomasz Harczuk, jest nadal poszukiwany przez policję.

Cytowany przez PAP, której depeszę publikuje tvnwarszawa.pl, prok. Remigiusz Krynke z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga poinformował, że wstępnie Tomaszowi Harczukowi postawiono zarzuty z art. 148, czyli zabójstwa

Zobacz wideo Agencja Wywiadu przechwyciła rozmowę Rosjan: Żołnierze wiedzą o kłamstwach Kremla. "Propaganda u nas działa"

- Mężczyzna jest poszukiwany. Sąd zastosował wobec niego areszt na 14 dni do listu gończego. Szukamy go w całym kraju - powiedział prokurator. Dodał, że prokuratura otrzymała już wstępne wyniki sekcji zwłok kobiety. - Wyszło, że ma rany kłute klatki piersiowej, szyi i barku. Ujawniono też cechy gwałtownego duszenia kobiety - przekazał.

Do zabójstwa doszło w nocy z 24 na 25 lipca w Warszawie. Śledczy podejrzewają, że sprawcą jest 40-letni mąż kobiety. Z ustaleń policji wynika, że Tomasz Harczuk ukrywa się na terenie powiatu zamojskiego.

Poszukiwany 40-letni Tomasz Harczuk

Za podejrzanym wydano list gończy, w środę lubelska policja opublikowała jego zdjęcie. Zaapelowała o pomoc w poszukiwaniu mężczyzny i prosi o kontakt osoby, które widziały 40-latka lub samochód, którym się porusza - Volkswagen Passat kombi z 2000 roku nr rej. LZ 53727. Samochód mężczyzny mógł zostać przez niego porzucony lub zaparkowany w miejscu ustronnym, lub na terenach leśnych. Osoby, które mają informacje na temat mężczyzny, są proszone o kontakt z najbliższą jednostką policji lub o telefon na numer alarmowy 112.

Przemoc domowa - gdzie można szukać pomocy?

Doświadczasz przemocy domowej? Szukasz pomocy? Możesz zgłosić się na przykład do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Poradnia Telefoniczna "Niebieskiej Linii" czynna jest codziennie od 12 do 18 pod numerem tel. 22 668-70-00. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie. http://www.niebieskalinia.pl/

Jeśli występuje zagrożenie życia - dzwoń na numer alarmowy 112.

Więcej o: