Lublin. Paulina N., która zabiła trójkę dzieci, uznana za niepoczytalną. Umorzono postępowanie

Paulina N., która we wrześniu zeszłego roku w Lublinie zabiła trójkę swoich dzieci, zostanie umieszczona w zakładzie psychiatrycznym. Biegli stwierdzili, że w momencie popełnienia czynu kobieta była niepoczytalna. Sąd umorzył postępowanie w tej sprawie.

W zeszłym roku w domu w Lublinie zostały znalezione ciała trójki rodzeństwa. Jedna z dziewczynek miała 10 miesięcy, druga z nich miała dwa lata, a ich brat cztery. Do wszystkich zabójstw przyznała się matka dzieci Paulina N. Sąd na wniosek Prokuratury Okręgowej w Lublinie umorzył postępowanie. Stwierdzono, że kobieta była niepoczytalna w trakcie popełniania czynu.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Policja - zdjęcie ilustracyjneMalankowo. Wracała z wakacji z dziećmi. Zostawiła córki na stacji paliw

Paulina N. w czasie zabójstw była niepoczytalna

W środę 27 lipca sąd w Lublinie umorzył postępowanie, dotyczące 27-letniej Pauliny N., która udusiła trójkę swoich dzieci. Sąd orzekł, że w chwili popełnienia wszystkich czynów "miała całkowicie zniesioną możliwość rozpoznania ich znaczenia oraz pokierowania swoim postępowaniem". Kobieta została umieszczona w zakładzie psychiatrycznym. Prokuratura powołała się na opinię biegłych lekarzy psychiatrów i psychologa. Według nich "w czasie popełnienia czynu podejrzana była niepoczytalna, czyli nie miała zdolności rozpoznania znaczenia swoich czynów" - przekazuje TVN24. Stwierdzili również, że w przypadku poprawy stanu zdrowia Pauliny N. będzie możliwe uchylenie decyzji o umorzeniu postępowania.

Zobacz wideo Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci?

Nie wykryto żadnych nieprawidłowych symptomów w zachowaniu Pauliny N.

Ciała trójki rodzeństwa znalazła 30 września 2021 roku ich babcia w małym domku, który matka dzieci wynajęła trzy miesiące wcześniej. Pracownik socjalny i asystent rodziny, którzy utrzymywali z nią kontakt, nie zauważyli żadnych nieprawidłowości w jej zachowaniu czy relacji z dziećmi. Paulina N. miała ograniczoną władzę rodzicielską w stosunku do syna i była pod nadzorem kuratora sądowego. Policjanci w dniu zabójstwa zatrzymali wtedy matkę dzieci Paulinę N. na miejscu zdarzenia. Kobieta przyznała się do zabójstw i została tymczasowo zatrzymana oraz umieszczona w areszcie specjalnym z oddziałem szpitalnym.

Las - zdjęcie ilustracyjneMałopolska. Ojciec porzucił dwoje dzieci w lesie. Znalazł je policjant

Więcej o: