Wielkopolska. Proboszcz uchyla się od płacenia alimentów na córkę? Kuria: Toczy się postępowanie sądowe

Jeden z duchownych z parafii w powiecie jarocińskim ma być ojcem nastolatki. Według nieoficjalnych doniesień ksiądz uchyla się od obowiązku płacenia alimentów na 17-latkę. "W niniejszej sprawie toczy się postępowanie sądowe" - przekazała kuria.

Informację tę podał Zbigniew Stonoga - przedsiębiorca, który w 2021 roku miał postawionych ponad 100 zarzutów. Jak jednak przekazał kanclerz Archidiecezji Poznańskiej, toczy się już postępowanie sądowe w sprawie nagrania opublikowanego przez biznesmena.

Zobacz wideo Niski poziom wody w Wisły. Nagraliśmy, jak susza wpłynęła na rzekę w stolicy

Wielkopolska. Proboszcz ojcem 17-latki? Ksiądz został wezwany do złożenia wyjaśnień

Sprawa ma dotyczyć księdza z parafii w powiecie jarocińskim w województwie wielkopolskim. Z informacji podanych przez Stonogę wynika, że proboszcz rzekomo ma być ojcem 17-latki i zgodnie z decyzją sądu powinien płacić jej alimenty. Mężczyzna jednak ma uchylać się od tego obowiązku. 

Dziennikarze portalu wlkp24.info zwrócili się z prośbą o skomentowanie tych doniesień. Kanclerz Archidiecezji Poznańskiej ksiądz Ireneusz Dosz przekazał, że kuria nie otrzymała żadnego wyroku sądowego w tej sprawie, a rzekome ojcostwo proboszcza nigdy nie zostało zgłoszone do kurii przez matkę 17-latki. Wskazany w nagraniu ksiądz miał już rozmawiać ze swoim przełożonym. Duchowny nie potwierdził jednak zarzucanych mu czynów. 

Przeczytaj więcej informacji z Polski na stronie głównej Gazeta.pl.

"Wobec zaistniałej sytuacji, po publikacjach medialnych, proboszcz został wezwany do złożenia na piśmie wyjaśnień swoim przełożonym. Kuria Metropolitalna w Poznaniu po otrzymaniu wyników postępowania sądowego podejmie dalsze działania" - napisano w komunikacie przesłanym do redakcji portalu.

Jak dodał jednak kanclerz kurii, w sprawie toczy się już postępowanie sądowe. "W niniejszej sprawie toczy się postępowanie sądowe. W związku z tym ksiądz ustanowił swoim pełnomocnikiem mecenasa Marcina Oźminkowskiego, który jako jedyny został upoważniony do informowania o toczącym się przed sądem postępowaniu" - czytamy.

Więcej o: