Pogoda na dziś - piątek 29 lipca. Termometry wskażą maksymalnie 27 stopni. Na południu spadnie deszcz

Pogoda na dziś - piątek 29 lipca. W całym kraju będzie ciepło, jednak miejscami czekają nas opady deszczu. Najwięcej będzie ich na południu kraju, a przelotnie popada nad morzem.

Ostatnie dni lipca będą ciepłe, jednak synoptycy prognozują, że w tym czasie pogoda będzie zmienna. Czekają nas zachmurzenia, opady deszczu oraz burz, miejscami może nawet spaść grad.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na dziś - piątek 29 lipca. Temperatura maksymalna wyniesie 27 stopni

W piątek w całym kraju będzie powyżej 20 stopni. Według prognoz synoptyków najcieplej będzie we Wrocławiu, Poznaniu i Rzeszowie - tam termometry wskażą 27 stopni. O stopień chłodniej będzie w województwie lubuskim. W województwie zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim oraz małopolskim temperatura wyniesie 25 stopni. W Olsztynie i Katowicach termometry wskażą 24 stopnie. A 23 stopnie będą w Białymstoku. Według prognoz synoptyków najchłodniej będzie w Trójmieście - tam tylko 21 stopni.

Pogoda na dziś - piątek 29 lipca. Najcieplej będzie na południu PolskiPogoda na dziś - piątek 29 lipca. Najcieplej będzie na południu Polski Fot. Gazeta.pl

BayraktarPolska zbiórka na Bayraktara. Producent przekaże drugiego drona za darmo

Pogoda na dziś - piątek 29 lipca. Na Śląsku i w Małopolsce zagrzmi

W piątek zachmurzenie będzie słabe i umiarkowane. Przelotnie deszcz popada nad morzem, w województwie lubelskim i podkarpackim. Z kolei po południu na Dolnym Śląsku, Śląsku oraz w Małopolsce przewidywane są intensywne opady deszczu. Zagrzmieć może na południu województwa śląskie i małopolskiego. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Zgodnie z radarem pogodowym Windy, tylko w okolicach województwa świętokrzyskiego, dolnośląskiego i nad morzem wiatr osiągnie w porywach od 30 do 40 km/h.

Bocianie gniazdo - zdjęcie ilustracyjneBociani wieżowiec w Polsce waży ponad tonę. "Idzie na rekord"

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

********

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: