Tarnowskie Góry. Zaginęła 13-letnia Dorota Kaczmarczyk. Ostatni raz była widziana w Bytomiu

Policja z Tarnowskich Gór (woj. śląskie) w środę 27 lipca poinformowała o zaginięciu 13-letniej Doroty Kaczmarczyk. Z informacji służb wynika, że nastolatka wyszła z domu w niedzielę 24 lipca i już nie wróciła. Po raz ostatni miała być widziana na dworcu autobusowym w Bytomiu.

Policjanci Wydziału Kryminalnego tarnogórskiej (woj. śląskie) komendy prowadzą poszukiwania za zaginioną Dorotą Kaczmarczyk. O zaginięciu 13-latki poinformowała jej matka. 

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Tarnowskie Góry. Zaginęła 13-letnia Dorota. Policja opublikowała rysopis nastolatki 

"O zaginięciu policjantów poinformowała matka. Dorota Kaczmarczyk lat 13 wyszła ze swojego domu w Zbrosławicach w niedzielę 24 lipca, około godziny 14:00 i do tej pory nie wróciła do miejsca zamieszkania i nie nawiązała kontaktu z rodziną" - podała Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Jak podają policjanci, udało im się ustalić, że nastolatka po raz ostatni widziana była w dworcu autobusowym w Bytomiu. Rysopis zaginionej:

  • 160 cm wzrostu,
  • szczupłej budowy ciała,
  • włosy długie koloru brązowego,
  • oczy koloru niebieskiego,
  • ubrana była w krótkie, czarne spodenki, bluzkę na ramiączkach koloru czerwonego, buty czarno-złote. 

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

"Wszystkie osoby posiadające informacje na temat miejsca przebywania zaginionej proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Tarnowskich Górach pod numerem telefonu 47 853 42 55 lub z najbliższą jednostką policji" - apelują służby. 

Jak reagować po zaginięciu bliskiej osoby?

Jak informuje portal zaginieni.pl, nie trzeba czekać 24 lub 48 godzin, by zgłosić zaginięcie bliskiej osoby. Policja ma bowiem obowiązek przyjąć zgłoszenie niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od stwierdzenia nieobecności danej osoby. W tym celu należy osobiście udać się na najbliższy komisariat policji.

Wcześniej warto zapisać sobie jak najwięcej informacji, które mogą pomóc w poszukiwaniach oraz koniecznie przekazać najbardziej aktualne zdjęcie zaginionej osoby. Warto też wcześniej skontaktować się z osobami znajomymi lub przekazać funkcjonariuszom do nich kontakt. Po złożeniu zawiadomienia należy upewnić się, czy dane zaginionej osoby jeszcze tego samego dnia zostaną wprowadzone do policyjnego systemu komputerowego. Policja powinna też wydać zaświadczenie, w którym potwierdza przyjęcie zgłoszenia.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: