Warszawa. W ZOO urodziła się alpaka. "Jeszcze nie mam imienia. Macie jakieś pomysły?"

W Warszawskim ZOO urodziła się alpaka. Opiekunowie o narodzinach poinformowali dopiero w środę 27 lipca, samczyk ma już 18 dni. Teraz czas nadać mu imię, a zoo zachęca do publikowania swoich propozycji. Jest jeden warunek.

O narodzinach samczyka alpaki Warszawskie ZOO poinformowało w środę 27 lipca w mediach społecznościowych. "Witam Was! Urodziłem się 4 lipca w Warszawskim ZOO" - czytamy w opublikowanym wpisie. Opiekunowie malucha udostępnili też jego zdjęcie. To przeuroczy młodzieniec o brązowym włosiu. 

Zobacz wideo Czy wiecie, że alpakom rosną zęby przez całe życie? [PRACOWNIA BRONKA]

Warszawa. W zoo urodziła się alpaka. Macie pomysł na imię dla niej? 

"Cześć, cześć, 18 dzień jestem już w Warszawskim ZOO. Serdecznie Was pozdrawiam z Warszawskiego ZOO, z wybiegu alpak! Moją mamą jest Guanita, a tatą Tofik. Jeszcze nie mam imienia. Macie jakieś pomysły? Imię musi zaczynać się na literkę 'N'" - czytamy na facebookowym profilu warszawskiego zoo. To właśnie tam można zgłaszać swoje propozycje imienia dla malucha. 

"Na wasze propozycje imienia dla mnie czekam pod tym postem do końca tygodnia. Spośród waszych propozycji moi opiekunowie z Kopytne Warszawskiego ZOO w przyszłym tygodniu wybiorą cztery imiona" - przekazano na stronie. Co dalej? 

Zbigniew Ziobro na traktorze Zbigniew Ziobro na traktorze. "Na polu krawat bezcenny"

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

To internauci będą mogli zdecydować, które dwa z wybranych czterech imion przejdą do finału. Ostateczne głosowanie odbędzie się na Instagramie oraz Facebooku warszawskiego zoo. "Moje imię poznacie pod koniec przyszłego tygodnia. Jeśli chcecie mnie bliżej poznać, odwiedźcie wybieg alpak" - czytamy 

Alpaki to południowoamerykańskie trawożerne ssaki parzystokopytne z rodziny wielbłądowatych. Jest to zwierzę udomowione. Nieco przypominają lamy, są jednak od nich mniejsze, a budową ciała bardziej podobne do owiec. 

Policja z Krakowa odtworzyła wygląd ofiary zabójstwa. Prosi o pomoc w identyfikacji Poznajesz? Policja odtworzyła wygląd ofiary zabójstwa. Prosi o pomoc

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: