Trump chce drugiej kadencji i kary śmierci za sprzedaż narkotyków. "USA to szambo przestępczości"

Donald Trump stwierdził, że USA są dziś "szambem przestępczości". Były prezydent uważa, że jego państwo zostało "rzucone na kolana". Jest jednak przekonany, że ma receptę, jak to zmienić - to kara śmierci za handel narkotykami i jego druga kadencja w Białym Domu.

- Nie ma już szacunku dla prawa i na pewno nie ma porządku. Nasz kraj jest teraz jak szambo przestępczości. Mamy krew, śmierć i cierpienie na skalę niegdyś nie do pomyślenia z powodu wysiłków Partii Demokratycznej, aby zniszczyć i zdemontować organy ścigania w całej Ameryce. To musi się skończyć i musi się skończyć teraz - mówił Donald Trump podczas swojej pierwszej wizyty w Waszyngtonie od chwili, w której po inauguracji prezydentury Joe Bidena wyleciał na Florydę. 18 miesięcy wcześniej zwolennicy byłego prezydenta atakowali Kapitol, protestując przeciwko niekorzystnemu dla nich wynikowi wyborów - przypomina "The Guardian", cytując wypowiedź Trumpa.

Zobacz wideo Donald Trump wróci do polityki? Kohut: Nie jestem pewien, czy wygrałby wybory

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Donald Trump w Waszyngtonie o braku szacunku do prawa. Joe Biden odpowidział

Trump skarżył się, że w USA nie ma już szacunku do prawa, za co obwinił lewicę. Na słowa byłego prezydenta na temat wzrostu przestępczości odpowiedział aktualny przywódca USA - Joe Biden.

Nazwij mnie staroświeckim, ale nie sądzę, że podżeganie do buntu tłumu, który atakuje policjantów, jest 'poszanowaniem prawa'

- napisał na Twitterze.

Donald Trump chce kary śmierci za handel narkotykami

Podczas przemówienia do swoich zwolenników Trump zasugerował, że chciałby ponownie ubiegać się o fotel prezydenta. Stwierdził, że wygrał pierwsze wybory, w których startował, a w kolejnych "poradził sobie jeszcze lepiej" - mówił o przegranej z Joe Bidenem.

- Możliwe, że będziemy to musieli zrobić jeszcze raz - stwierdził.

Podzielił się też swoimi sposobami na przywrócenie porządku w Ameryce. Jego zdaniem rozwiązaniem miałyby być między innymi kary śmierci oraz błyskawiczne procesy dla handlarzy narkotykami.

************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: