Słupsk. Płonie sklep sieci Biedronka. Z żywiołem walczy 17 zastępów straży pożarnej [WIDEO]

Siedemnaście zastępów straży pożarnej walczy z pożarem w sklepie Biedronka w Słupsku - podał "Głos Pomorza". Ewakuowano sześciu klientów marketu, a także mieszkańców okolicznych domów.

Pożar wybuchł we wtorek (26 lipca) w sklepie sieci Biedronka przy ulicy Wolności w Słupsku (woj. pomorskie). Strażacy podali, że zgłoszenie wpłynęło po godzinie 17. Akcja gaśnicza wciąż trwa. 

Skarbiciesz. Dwa psy zagryzły 48-letniego rowerzystę. Są zarzuty dla właściciela zwierzątLubelskie. Rowerzysta zagryziony przez psy. Zarzuty dla właściciela

Pożar Biedronki w Słupsku. Zawalił się dach sklepu

- To duży pożar - przekazała "Głosowi Pomorza" kapitan Iwona Lenart ze słupskiej straży pożarnej. - Na miejscu z ogniem walczy 17 zastępów straży pożarnej, czyli 68 strażaków. W tej chwili ogniem objęty jest cały budynek. Dach się zawalił. Był wykonany z materiałów łatwopalnych. Wystarczyła chwila, aby elementy stopiły się - podkreśliła.

Zobacz wideo Autokar stanął w płomieniach w centrum Tomaszowa Lubelskiego. Podróżowało nim 31 osób

Rzeczniczka poinformowała, że nikomu nic się nie stało. Jeszcze przed przyjazdem strażaków klienci zostali ewakuowani z marketu, podobnie jak mieszkańcy okolicznych domów. - Jest bardzo duże zadymienie. Zdecydowano się na zamknięcie jednego pasa ulicy w kierunku wiaduktu. Ruchem na miejscu kierują policjanci - dodała Lenart.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Strażacy przekazali, że pożar wybuchł na zapleczu sklepu i wkrótce potem zajął dach budynku - informuje Remiza.pl. Redakcja serwisu podzieliła się na Twitterze nagraniami z miejsca zdarzenia:

Straż nie podaje natomiast, jaka mogła być przyczyna pożaru. Jak nieoficjalnie podaje TVP Info, "pojawiają się informacje o ognisku palonym za sklepem".

Rosja. Inwazja ćmy cygańskiej objęła już 2000 ha 'Jest jednym z najgorszych szkodników'Rosja. Inwazja ćmy cygańskiej objęła już 2000 ha [WIDEO]

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: