Lublin. Młodzi mężczyźni "załatwili potrzebę fizjologiczną na krzyż". Interweniowali wierni

Policja w Lublinie zatrzymała dwóch młodych mężczyzn, którzy przeszkadzali w odprawieniu mszy. "Zaczęli palić papierosy, pić alkohol oraz głośno używać słów wulgarnych. Po wyjściu na zewnątrz załatwili potrzebę fizjologiczną na krzyż" - informuje policja w Lublinie.

Do zdarzenia doszło na terenie jednej z miejscowych parafii w piątek rano. Jak pisze Komenda Miejska Policji w Lublinie, w trakcie mszy do kościoła weszło dwóch młodych mężczyzn, którzy usiedli w ławce. Sprawcy od samego początku zachowywali się hałaśliwie i używali wulgarnych słów.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Nagle mężczyźni wyciągnęli papierosy i alkohol, żaden z nich nie reagował na interwencje księdza i prośby o opuszczenie kościoła. Gdy do akcji wkroczyli wierni, udało się ich wyprosić na zewnątrz, gdzie załatwili potrzebę fizjologiczną, na stojący na placu krzyż.

Zobacz wideo Dziupla pełna motocykli. Znalezisko o wartości blisko ćwierć miliona złotych

Policja zatrzymała wulgarnych mężczyzn. Byli kompletnie pijani

Lubelscy policjanci zatrzymali 19- i 20-latka. Obaj byli kompletnie pijani. Jeden z nich miał 3 promile alkoholu w organizmie, a drugi ponad 2. Funkcjonariusze informują, że sprawcy usłyszeli już zarzuty złośliwego przeszkadzania w wykonywaniu aktów religijnych i obrazy uczuć religijnych. Jeden z nich tłumaczył się, że krzyż pomylił ze ścianą.

Protesty w czasie spotkania z Jarosławem KaczyńskimSpotkań z Kaczyńskim strzegła policja konna, wejście dla nielicznych

Więcej o: