Pogoda na dziś - poniedziałek 25 lipca. Powrót upałów i prognoza ostrzeżeń IMGW

Pogoda na dziś - poniedziałek 25 lipca. Początek tygodnia będzie bardzo słoneczny. Ponadto w niektórych regionach prognozowany jest upał. Z prognozy zagrożeń wynika, że alerty mogą zostać wydane dla południowych powiatów.

Tylko w niedzielę w Polsce udało odpocząć się od upałów. Od poniedziałku 25 lipca temperatury powyżej 30 stopni ponownie pojawią się w kilku powiatach. Gdzie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej może wydać alerty? 

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

Temperatura. W poniedziałek od 25 do 32 stopni Celsjusza

Najniższa temperatura zapowiadana jest na poniedziałek dla wschodniej Polski. 25 stopni będzie w Białymstoku, a 27 stopni w Lublinie. W województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, podkarpackim, małopolskim, śląskim i opolskim termometry pokażą do 28 stopni. Jeden stopień więcej prognozowany jest dla Bydgoszczy, Łodzi i Kielc. Upał do 32 stopni będzie doskwierał mieszkańcom województwa zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Na tych ostatnich obszarach IMGW przewiduje też bardzo wysokie lub ekstremalne zagrożenie pożarowe.

Pogoda na poniedziałek 25 lipca 2022Pogoda na poniedziałek 25 lipca 2022 fot. gazeta.pl

Opady. Niemal bezchmurne niebo w całym kraju

Mapy pogodowe na poniedziałek zapowiadają duże nasłonecznienie. Niewielkie zachmurzenie może pojawić się tylko w północno-wschodniej Polsce. W pozostałych regionach niebo będzie bezchmurne. W nocy z poniedziałku na wtorek opady deszczu pojawią się na zachodnich krańcach województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego. Poza tym nie będzie padać, co pogłębi panującą suszę. Wiatr słaby, w porywach do 15-25 kilometrów na godzinę

Ostrzeżenia meteorologiczne. Synoptycy IMGW prognozują zagrożenia na 25 lipca

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami mogą zostać wydane w województwie dolnośląskim w powiatach kłodzkim i ząbkowickim. Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałami mogą zostać wydane dla południowo-wschodniej Polski, a dokładniej dla:

  • woj. małopolskiego - powiaty dąbrowski i tarnowski oraz Tarnów;
  • woj. świętokrzyskiego - powiaty buski, staszowski i sandomierski;
  • woj, podkarpackiego - powiaty stalowowolski, tarnobrzeski, mielecki, dębicki, kolbuszowski, ropczycko-sędziszowski, strzyżowski, brzozowski, przemyski, jarosławski, lubaczowski, przeworski, leżajski, łańcucki, rzeszowski, niżański oraz miasta Rzeszów, Przemyśl i Tarnobrzeg.

Prognoza zagrożeń IMGW może nie pokryć się z faktycznymi alertami wydanymi w poniedziałek 25 lipca. 

Więcej o: